17.12.2018 11:42

Batman morduje złoczyńców w zwiastunie ostatniego odcinka 1. sezonu "Titans"

Batman oszalał. Przynajmniej takie możemy mieć wrażenie podczas oglądania zwiastuna "Titans", w którym Mroczny Rycerz morduje wszystkich swoich największych wrogów - Two-Face'a, Jokera, czy Riddlera. UWAGA! W tekście znajdują się spoilery dotyczące pierwszych 10 odcinków serialu. 

Batman w Titans
foto: kadr z wideo

Sezon 1. "Titans", czyli oryginalnego serialu DC Universe, zbliża się do końca - 21 grudnia 2018 roku na platformę streamingową trafi ostatni epizod produkcji. I wygląda na to, że będzie to najbardziej krwawy odcinek do tej pory. W zwiastunie widzimy debiut Mrocznego Rycerza, który przestaje się patyczkować z policją oraz łotrami, łamie swoją jedyną zasadę i morduje złoczyńców. W klipie widzimy ciała Jokera i Riddlera oraz zakrwawioną monetę i rękę Two-Face'a.

Twórcy zapowiadają ostatni odcinek hasłem "Robin vs Batman" i trzeba przyznać, że finał 1. sezonu "Titans" zapowiada się naprawdę dobrze. Zobaczcie sami:

Titans - koniec 1. sezonu

Możemy być jednak pewni, że to co widzimy, nie jest prawdą, a jedynie spełnieniem najgorszych koszmarów Dicka Graysona. W zwiastunie bowiem mężczyzna jest związany z Dawn (mają nawet dziecko), nie jest już herosem i wiedzie normalne życie. Najbardziej prawdopodobną teorią jest ta, która zakłada, że jest to wizja, którą ex-Robinowi przedstawił Trigon, ojciec Raven. Demon pojawił się bowiem w 10. epizodzie serialu, po tym gdy został przyzwany przez dziewczynę, by uratować Gara/Beast Boya:

Dlatego raczej nie powinniśmy się spodziewać, że Batman stanie się nowym głównym bohaterem serialu. Raczej otrzymamy go w małych dawkach i będziemy widzieli jedynie jego cień lub zarys. Trudno sobie również wyobrazić, by postać nawet coś powiedziała. Ale nareszcie doczekaliśmy się tego dnia, w którym Mroczny Rycerz zawitał w glorii i chwale na małe ekrany. Czy to zwiastuje zmiany w podejściu DC do swojego flagowego herosa i spowoduje, że "Gacek" dostanie własny serial? To się dopiero okaże. 

Kiedy premiera ostatniego odcinka Titans?

Debiut Batmana i jego pojedynek z Robinem zostanie wyemitowany na DC Universe już 21 grudnia 2018 roku. Serial "Titans" w Polsce pojawi się na Netfliksie 11 stycznia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Zwiastuny Titans