Batman - powstaje nowy serial od J.J. Abramsa, Matta Reevesa i Bruce'a Timma

20.05.2021 13:23
Batman - powstaje nowy serial od J.J. Abramsa, Matta Reevesa i Bruce'a Timma Fot. United Archives/East News

DC nie zwalnia swojej ofensywy serialowej - firma poinformowała, że kolejną produkcją spod ich egidy będzie "Batman: Caped Crusader" od J.J-a Abramsa, Matta Reevesa i Bruce'a Timma. 

Batman doczeka się nowego serialu animowanego od legendarnych twórców

Warner Bros. zamówiło oficjalnie serial "Batman: Caped Crusader", nową produkcję animowaną, która ma zadebiutować na HBO Max oraz Cartoon Network. Ma być odświeżeniem mitologii Zamaskowanego Krzyżowca, a w stworzeniu produkcji mają pomóc reżyser i producent J.J. Abrams, reżyser "The Batman" Matt Reeves, a także współtwórca i scenarzysta "Batman: The Animated Series" Bruce Timm.

Polecamy

Poniżej możecie zobaczyć plakat zapowiadający serial, który mocno przypomina stylistycznie legendarne "Batman: The Animated Series":

Twórcy nie ukrywają tego, że właśnie legendarna kreskówka z lat 90. jest największą inspiracją i punktem odniesienia dla nowego serialu. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu DC Comics:

Zawsze fajnie jest stworzyć coś, co ma karmić niezaspokojonych fanów Batmana. Nasz nowy serial "Batman: Caped Crusader" będzie bawił nowych widzów, jak i starych fanów, a z takimi twórcami jak nasi wiemy też, że tworzymy obecnie kolejny klasyk. "Batman: The Animated Series" był arcydziełem, który stworzył archetyp Batmana dla całej generacji fanów. Dlatego chcemy pracować z J.J-em, Mattem i Bruce'em - każdy z nich rozumie bohatera nieco inaczej i wiemy, że stworzą coś absolutnie przełomowego.

Polecamy

Dla Bruce'a Timma to powrót do animacji o Batmanie - scenarzysta i producent był jednym z głównych twórców "Batman: The Animated Series", które wygrywało praktycznie każdą możliwą nagrodę pod słońcem. Natomiast dla Reevesa i Abramsa to kolejna okazja do współpracy (panowie pracowali razem przy "Cloverfield", czy "Felicity"). Jak czytamy w ich wspólnym oświadczeniu:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy stworzyć nowe, kompletnie świeże opowieści o Batmanie w Gotham City. Serial będzie porywający, kinowy i nawiązujący do detektywistycznych korzeni Batmana, a także skupi się mocno na psychologicznych aspektach tych ikonicznych postaci.

Trzeba przyznać jedno - ten opis pasuje bardzo do klimatu "Batman: The Animated Series". Jeżeli "Batman: Caped Crusader" będzie chociaż w połowie tak dobry, jak serial z lat 90., to definitywnie warto będzie go obejrzeć. Na razie data premiery produkcji jest nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.