Battlefield stanie się serialem

Robert Skowronski
12.07.2016 11:23
Battlefield stanie się serialem Fot. materiały prasowe

Słynna seria gier komputerowych typu FPS, wydana przez firmę Electronic Arts doczeka się serialu telewizyjnego. Co wiadomo o projekcie?

Jest to dość nieoczekiwana decyzja, zważywszy na fakt, że ekranizacje gier trafiały do tej pory do kin, z reguły nie tworzono z nich formatów przystosowanych do emisji w telewizji. Gracze, którzy taką samą miłością darzą świat elektronicznej rozrywki co X Muzę, z pewnością zacierają już ręce na filmowe wersje „Tomb Raidera” czy „Assassin’s Creed”. Do szerokiego grona ekranizacji gier ma też dołączyć Battlefield.

Seria została zapoczątkowana w 2002 roku, a dzięki Paramount Television i Anonymous Content, które zakupiły od Electronic Arts prawa do tytułu zostanie on przeniesiony do nowego medium. Na dany moment nie wiadomo jednak jaka sieć miałaby nadawać serial, ale według postanowień zawartej umowy trafi on do telewizji kablowej. Pewne jest też to, że całość wyprodukują Ashley Zalta i Michael Sugar (producent m.in. „Spotlight” czy serialu „The Knick”).

Amy Powell, przewodnicząca Paramount Television, wyznała co ją pociąga w serii Battlefield:

Aktywnie poszukujemy treści ze wszystkich sektorów, które spodobają się widzom i przełożą się na atrakcyjny program. Battlefield ma niezwykle dynamiczną narrację, która w połączeniu z lojalną grupę fanów pozwoli nam przynieść tę unikalność i ekscytację na mały ekran. Cieszymy się ze współpracy z Electronic Arts i Anonymous Content. Dziękuję Michaelowi Sugarowi za jego wytrwałość w dostarczeniu nam tego wspaniałego projektu.

Pełen ekscytacji jest także wymieniony Michael Sugar, producent:

Battlefield ma ogromną i zaangażowaną bazę fanów, co czyni całość pożądanym materiałem do adaptacji. Razem Electonic Arts i Paramount Television dostarczymy serial z takim samym zaangażowaniem na rzecz silnej opowieści, które sprawiło, że gra zyskała taki sukces trwający prawie piętnaście lat.

Nie ujawniono jeszcze kto zagra w serialu, a także, gdzie będzie on kręcony. Spekulować też można co do tego czego będzie dotyczyć przedstawiona historia. Gra rozgrywała się w przeróżnych okresach - w czasie II wojny światowej, w trakcie konfliktu w Wietnamie, w przyszłości w roku 2142 czy w czasach I wojny światowej. Twórcy mają więc szerokie pole do popisu.

Dla osób, dla których Battlefield jest obcym zjawiskiem przedstawiamy zwiastun odsłony, która trafi na konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputery 21 października 2016 roku:

Cieszycie się na wieść o serialu na podstawie gry Battlefield?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.