Batwoman dostanie własny serial. Kolejna postać DC dołączy do świata Arrowverse

Sergiusz Kurczuk
18.07.2018 12:14
Batwoman|undefined Fot. kadr z komiksu Batwoman vol. 2 #9

Arrovwerse znowu się powiększa. Już niedługo zobaczymy solowe przygody bohaterki znanej jako Batwoman. 

Fani DC comics, a w szczególności seriali rozgrywających się w Arrowverse będą zadowoleni. W maju 2018 roku Stephen Amell, aktor wcielający się w Green Arrowa, ogłosił, że w kolejnym jesiennym crossoverze seriali stacji CW zobaczymy Batwoman. Teraz okazuje się, że bohaterka dostanie własny serial. 

Batwoman w świecie Arrowverse

Portal The Hollywood Reporter donosi, że wybrano już twórców serialu „Bawoman”. Producentem został Greg Berlanti, a za scenariusz odpowie znana z „Pamiętników wampirów” Caroline Dries. Scenarzystka zostanie też producentką wykonawczą wraz z Berlantim, Sarah Schechter i Geoffem Johnsem. Za maską i czarną peleryną kryje się Katherine Kane - jedna z superbohaterek broniąca Gotham przed przestępczością. Batwoman to niepokorna, niezależna heroina różniąca się znacznie od Supergirl, która również pojawia się w Arroverse. Nie jest tradycyjną czarno białą postacią z komiksów. Jej życiorys jest dość skomplikowany i serial ma dać temu obraz. Zanim Kane  zostanie nazwana pełnoprawną superbohaterką, będzie musiała uporać się z własnymi demonami. Osoby LGBT, które kochają historie DC, ucieszy dodatkowo fakt, że Batwoman podobnie jak w komiksach, w serialu również będzie lesbijką. 

Legends of Tommorow Fot. foto: kadr z serialu Legends of Tommorow

Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii seriali CW zobaczymy rodzinne miasto Batmana. Do tej pory postacie z pozostałych produkcji jedynie wspominały o Gotham City. Wygląda na to, że w serialu o Batwoman widzowie będą mieli okazją odwiedzić mroczną aglomerację. Serial „Gotham”, chociaż też bazuje na historiach z komiksów DC, rozgrywa się w zupełnie innym, uniwersum niepołączonym z Arroverse. 

Telewizyjny świat DC składający się z seriali „Arrow”, „The Flash”, „Legends of Tomorrow”, „Supergirl” i „Black Lightning” niebawem powiększy się o kolejny tytuł. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy zobaczymy pierwszy odcinek. Batwoman zadebiutuje prawdopodobnie w kolejnym jesiennym crossoverze Arrowverse. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.