Będzie kolejny sezon serialu „Hannibal”?

Kamil Dachnij
25.05.2017 14:21
Będzie kolejny sezon serialu „Hannibal”? Fot. kadr z filmu

Bryan Fuller rzucił nowe światło na temat wskrzeszenia serialu „Hannibal”. Istnieją niemałe szanse, że Hannibal Lecter oraz Will Graham powrócą. 

„Hannibal” Bryana Fullera dla stacji NBC miał wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jego oglądalność nie należała do zbyt wysokich, ale dzięki oddanej bazie fanów, zwanych Fannibals, doczekaliśmy się ostatecznie trzech sezonów. To nowe odczytanie postaci Hannibala Lectera (Mads Mikkelsen) i Willa Grahama (Hugh Dancy) z jednej strony chwalono makabryczność i baśniowość, z drugiej krytykowano za pretensjonalność.

W 3. sezonie serialu nawiązano do książki „Czerwony smok” Thomasa Harrisa i jeśli wierzyć Fullerowi, w 4. doczekalibyśmy się historii zaczerpniętej ze słynnego „Milczenia owiec”. Jednak NBC zaniechało wszelkich chęci pociągnięcia serialu dalej.  Jednak pojawiło się światełko w tunelu. Bryan Fuller w jednym z wywiadów wyznał, że wciąż myśli o historii, która przywróciłaby wszystkich do serialu:

Odbyłem rozmowy z Marthą De Laurentiis [producent wykonawczy Hannibala], Madsem Mikkelsenem i Hugh Dancym. Wszyscy jesteśmy podekscytowani możliwością powrotu do historii. Są pewne problemy do pokonania, ale mam świetny pomysł na 4. sezon. Jest to kolejny rozdział w relacji Willa Grahama z Hannibalem Lesterem, który byłby fascynujący do zgłębienia. Podzieliłem się swoim pomysłem i wszystkim się bardzo spodobało.

Możliwości twórca „Amerykańskich bogów” ma skądinąd wiele, bowiem finał, jaki spotkał Hannibala Lectera (Mads Mikkelsen) i Willa Grahama (Hugh Dancy) pozostawiał wolną furtkę odnośnie do tego, gdzie mogłaby zmierzać opowieść o kanibalistycznym mordercy oraz agencie specjalnym FBI.

Bryan Fuller póki co zbiera dobre recenzje za adaptację książki Neila Gaimana, „Amerykańscy bogowie”. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 30 kwietnia 2017 roku i już wiemy, że doczeka się drugiego sezonu. W obsadzie serialu znajdują się m.in. Ian McShane (znany z „Deadwood”) oraz Gillian Anderson, która odgrywała dość istotną rolę w „Hannibalu”.

Madsa Mikkelsena mieliśmy ostatnio okazję podziwiać w dwóch dużych produkcjach Hollywoodzkich – „Doktorze Strange”, gdzie zagrał głównego przeciwnika Kaeciliusa oraz w „Łotrze 1. Gwiezdne wojny – historie”, w którym wcielił się w Galena Erso, ojca głównej bohaterki Jyn Erso. Hugh Dancy zaś gra obecnie w serialu „Sekta”

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.