29.03.2020 13:54

Billboardy spoilerujące seriale zachęcają do pozostania w domach. Ciekawa inicjatywa Netfliksa

Nie lubisz spoilerów? To zostań lepiej w domu. Platforma Netflix zapoczątkowała ciekawą akcję promującą stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w trakcie pandemii koronawirusa.

Foto: Netflix/Photoshot/East News
Foto: Netflix/Photoshot/East News

W ramach zaostrzonych środków bezpieczeństwa, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa, każdy obywatel powinien zastosować samoizolację i nie ruszać się z domu, chyba, że istotnych przypadkach. Nawiązuje do tego słynny hashtag #ZostańWDomu. Niestety, nie wszyscy stosują się do zaleceń i wciąż namiętnie poruszają się po ulicach. Platforma Netflix postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i na własny sposób zmobilizować ludzi do pozostania w domach. Tak właśnie powstała akcja The Spoiler Billboard.

The Spoiler Billboard - Netflix spoileruje popularne seriale w ramach akcji #ZostańWDomu

Spoiler to mówiąc krótko ujawnienie istotnego zdarzenia lub faktu związanego z danym tekstem kultury. Co do zasady - nikt spoilerów nie lubi. Odbierają w końcu przyjemność z oglądania filmów i seriali, lub czytania książek. Netflix postanowił wykorzystać ten fakt przeciwko śmiałkom, którzy wbrew zasadom bezpieczeństwa opuszczają swoje domy.

policjanci w maskach ochronnych przy radiowozie
policjanci w maskach ochronnych przy radiowozie
Przeczytaj także Zwróciła 27-latkowi uwagę, że złamał kwarantannę domową. Z premedytacją zakasłał jej w twarz

Na ulicach miast, w miejscach słynących z najsilniejszego zaludnienia (jak np. stacje metra), zawisły billboardy przedstawiające spoilery z popularnych seriali platformy. Całość okraszona została hasłem:

"

Trzeba było zostać ku*wa w domu.  "

Jeśli zatem nie chcecie poznać istotnych niuansów fabularnych takich seriali jak "Dom z papieru", "Narcos" czy "Stranger Things", to zostańcie w domach.  

Zobacz też: Netflix - nowości na kwiecień 2020. Jakie produkcje zawitają na platformie? 

Tagi: Newsy Seriale Stranger Things Narcos Netflix Dom z papieru koronawirus