27.11.2017 14:55

„Black Mirror” powraca w zwiastunach odcinków 4. sezonu

Serial „Black Mirror” powraca w 4. sezonie. W sieci pojawiły się zwiastuny do odcinków „Arkangel” i „Crocodille”, które ponownie stawiają trudne pytania. Co jest kluczem do bycia idealnym rodzicem? Czy ludzka pamięć jest subiektywna? 

„Black Mirror” powraca w zwiastunach odcinków 4. sezonu
foto: kadr z serialu Black Mirror

„Black Mirror” to serial w formie antologii, ukazujący bardzo prawdopodobną i jednocześnie dość niepokojącą wizję niedalekiej przyszłości. Serial trafnie wytyka absurdy współczesnego świata, które w przyszłości mogą urosnąć do niewyobrażalnych rozmiarów. Już niedługo na platformie Netflix zobaczymy 4. sezon produkcji. Do tej pory nie podano daty emisji nowej odsłony serialu. Pojawiły się za to pierwsze zwiastuny poszczególnych odcinków. 

„Black Mirror” 4. - „Arkangel”

Kolejny odcinek serialu, w którym twórcy przestrzegają przed całkowitym uzależnieniem od nowoczesnych technologii. Wydźwięk „Arkangel” jest dość niepokojący. Matka martwiąca się o bezpieczeństwo swojego ukochanego dziecka decyduje się wziąć udział w projekcie, który pozwoli na bycie lepszym rodzicem. W zwiastunie widzimy, jak naukowiec implantuje coś w głowę dziewczynki. Prawdopodobnie jest to jakieś urządzenie pozwalające kontrolować pociechę. Co z tego wyniknie?

W głównych rolach wystąpią Rosemarie Dewitt, Brenna Harding oraz Owen Teague. Scenariusz napisał Charlie Brooker. Reżyserią odcinka zajęła się Jodie Foster

„Black Mirror” 4. - „Crocodille”

W historii zatytułowanej „Krokodyl” poznajemy świadków wypadku samochodowego, w którym brał udział pieszy. Bohaterowie zgłaszają się do specjalistki w dziedzinie pamięci, która ma za zadanie odkryć, jak wyglądał przebieg zdarzenia. Z pomocą przychodzi urządzenie, które odzieli subiektywne wyobrażenia na temat wypadku od faktów. Jak zakończy się wizyta u specjalistki?

W odcinku wystąpili Andrea Riseborough, Andrew Gower oraz Kiran Sonia Sawar. Autorem scenariusza jest oczywiście Charlie Brooker, natomiast reżyserią zajął się John Hillcoat. 

Obejrzysz 4. sezon „Black Mirror”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Zwiastuny Netflix Black Mirror