30.11.2018 12:33

"Blade Runner" trafi na mały ekran. Powstaje anime inspirowane filmem "Blade Runner 2049"

Już niebawem na Adult Swim, znanym z serialu "Rick i Morty", pojawi się serial animowany inspirowany "Blade Runnerem 2049". Nowa produkcja będzie nosiła tytuł "Blade Runner: Black Lotus", a za jej realizację odpowiedzą doświadczeni twórcy anime.

Blade Runner serial anime
foto: kadr z filmu "Blade Runner 2049"

Choć "Blade Runner 2049" nie może poszczycić się wybitnym sukcesem kasowym, uznanie krytyków i miłość fanów neo-noir skłoniły kolejnych twórców do zanurzenia się w tym wyjątkowym uniwersum. W lipcu 2018 informowaliśmy, że Alcon Media Group i Titan Publishing przygotowują książki, komiksy i powieści graficzne związane z filmami Ridleya Scotta i Denisa Villeneuve. Teraz Alcon Television Group we współpracy z Adult Swim ("Rick i Morty") i Crunchyroll ("Dragon Ball Super") ogłosiła serial anime o tytule "Blade Runner: Black Lotus".

"Blade Runner: Black Lotus" - serial inspirowany "Blade Runnerem 2049"

Jak poinformował portal Variety, "Black Lotus" będzie składał się z 13 półgodzinnych epizodów. Szczegóły dotyczące fabuły są oczywiście utrzymywane w sekrecie, wiadomo jednak, że akcja serialu ma toczyć się w 2032 roku, a wśród bohaterów mają pojawić się postaci znane z filmów "Blade Runner" i "Blade Runner 2049".

Serial będzie realizowany w studiu Sola Digital Arts. Reżyserią wszystkich odcinków pierwszego sezonu zajmą się Shinji Aramaki i Kenji Kamiyama, kiedy zakończą prace nad nową wersją serialu "Ghost in the Shell". Producentem kreatywnym został Shinichiro Watanabe, który napisał i wyreżyserował krótkometrażowe anime "Blade Runner Black Out 2022" będące jednym z prequeli filmu Denisa Villeneuve'a.

"Blade Runner: Black Lotus" - kiedy premiera?

Alcon Television Group będzie czuwał nad produkcją, a Adult Swim i Crunchyroll zajmą się dystrybucją "Blade Runner: Black Lotus". Pasmo Cartoon Network będzie rozpowszechniać anglojęzyczną wersję serialu poza Azją, natomiast Crunchyroll udostępni produkcję na swojej platformie streamingowej. Data premiery anime osadzonego w uniwersum "Blade Runnera" nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow
Tagi: News Blade Runner 2049 Blade Runner