30.09.2019 10:05

"BoJack Horseman" zakończy się po 6. sezonie. Znamy datę jego premiery

Netflix potwierdził, że popularny serial o koniu-alkoholiku, który przy okazji jest znanym aktorem, zakończy się po emisji 6. sezonu. Wiemy, kiedy zobaczymy nowe epizody.

BoJack Horseman
foto: kadr z serialu "BoJack Horseman"/Netflix

Pod koniec września 2019 roku dowiedzieliśmy się, że przygody BoJacka Horsemana dobiegną do końca po 6. sezonie. Wtedy również pojawiły się raporty, że twórca serialu Raphael Bob-Waksberg od początku chciał przygotować taką ilość odcinków. Na temat sprawy wypowiedział się jednak Aaron Paul, który powiedział, że to podobno Netflix anulował serial.

BoJack Horseman - zwiastun 6. sezonu

Niezależnie od tego, co faktycznie zaszło za kulisami produkcji, to widzowie otrzymali pierwszy oficjalny zwiastun finałowego sezonu. Oprócz tego twórcy podzielili się datą premiery produkcji - pierwsza część 6. sezonu zadebiutuje na Netfliksie już 25 października 2019 roku, drugą zobaczymy natomiast 31 stycznia 2020 roku. Oto oficjalna zapowiedź "BoJack Horseman": 

Beavis i Butt-head
Beavis i Butt-head
Przeczytaj także TOP 15: Najlepsze seriale animowane dla dorosłych - Rick i Morty, South Park i inne

Tak jak wspomnieliśmy, na temat końca serialu wypowiedział się Aaron Paul, który grał w serialu Todda. Aktor przyznał, że pokochał bohaterów serialu, ale nie mogli nic zrobić z tym, że Netflix postanowił anulować produkcję:

"

Naprawdę dobrze się bawiliśmy podczas tworzenia "BoJacka...". Nie mógłbym być bardziej dumny. Pokochałem tych bohaterów, tak jak każdy z nas, ale niestety Netflix stwierdził, że czas na zakończenie zabawy. Dali nam dom na 6 pięknych lat. Nie mogliśmy z tym nic zrobić. "

Sezon numer 5 był istną karuzelą dla BoJacka. Ogier zmagał się ze swoimi demonami, próbował ułożyć sobie życie z koleżanką z obsady, a także wystąpił w hitowym serialu kryminalnym, w którym grał antybohatera. Jednak jak to w jego przypadku bywa, nic nie mogło się skończyć dobrze. Aktor zaczął cierpieć na rozdwojenie jaźni i utożsamiał się ze swoją postacią zgorzkniałego detektywa. To zmieszane z jego problemami z używkami dało niezbyt dobry miks, który zakończył się tym, że BoJack poszedł do kliniki odwykowej. W nowych odcinkach prawdopodobnie zobaczymy, jak nasz ulubiony degenerat radzi sobie we wspomnianej instytucji. 

Poprzednie odcinki wprowadziły również ciekawe zmiany dla innych bohaterów - Diane rozwiodła się z Panem Peanutbutterem, który bardzo szybko odnalazł nową miłość, a Princess Carolyn adoptowała córeczkę. Nazwała ją "Niezatytułowany projekt Princess Carolyn". Możemy się jedynie domyślać, co też ciekawego przygotują dla postaci scenarzyści w kolejnych epizodach "Bojacka Horsemana".

Zobacz także: Jak przebrać się na Halloween w Jedenastkę albo Bojacka? Netflix radzi

Tagi: Seriale Netflix BoJack Horseman