19.06.2017 14:21

Bohaterzy „Gry o tron” śpiewają „I Will Survive”

Piosenka autorstwa Freddiego Perrena i Dino Fekarisa to niezaprzeczalny klasyk disco z końcówki lat 70. Teraz otrzymał niezwykłą przeróbkę. 

Bohaterzy „Gry o tron” śpiewają „I Will Survive”
foto: kadr z filmu

Pisaliśmy już o podobnym mashupie przy okazji „Gwiezdnych wojen”, gdzie postacie z sagi śpiewały… „All Star” zespołu Smash Mouth. Teraz jednak kontrast jest o wiele ciekawy i zabawniejszy. Tuż przed premierą 7. sezonu (16.07.2017 roku, w Polsce dzień później) szalenie popularnej produkcji HBO, co chwilę jesteśmy obdarzani interesującymi materiałami, jak kompilacja wszystkich śmierci z serialu czy zgonów ważnych postaci w formie rysunkowej. Ale YouTuber Sung By Movies postanowił pójść w inną stronę i odtworzył klasyczny hymn disco „I Will Survive” Glorii Gaynor z 1978 roku, używając dialogów z „Gry o tron”.

Najlepszym żartem związanym z tym wideo jest to, że większości bohaterów nie ma już z nami. Przy czym należą się wielkie brawa za ogrom pracy, jaką musiał wykonać internauta, aby dopasować wymawianą kwestię z serialu do tekstu piosenki. Montaż może przywracać o zawrót głowy, ale efekt końcowy jest warty naszego czasu. Tego typu wideo umilą nam czas przed nadejściem przedostatniego sezonu.

A jaki ma być 7. sezon „Gry o tron”? Według słów Kita Haringotna, czyli Jona Snowa, ma być mroczniejszy i bardziej dynamiczny niż wcześniejsze odsłony. Już teraz wiemy, że będzie ostro z powodu informacji, jaką podali ludzie związani z produkcją. Mianowicie, podpalono rekordową ilość ludzi na planie zdjęciowym. Jest to zapewne związane z większym udziałem smoków Daenerys, które osiągną olbrzymie rozmiary. Przypomnijmy, że nadchodzący sezon będzie składał się z 7 odcinków, co jest nowością w serialu, gdzie dotychczas mieliśmy po 10. 

Kamil Dachnij
Tagi: Gra o tron