10.07.2019 10:11

Bracia Duffer zdradzają, co czeka widzów w 4. sezonie "Stranger Things"

Bracia Duffer udzielili wywiadu, w którym zdradzili, czego możemy się spodziewać w ostatnim, 4. sezonie "Stranger Things".

Stranger Things sezon 4
fot. kadr z serialu Netflix "Stranger Things"

UWAGA! Artykuł może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność.  

Ostatnie minuty finałowego odcinka 3. sezonu "Stranger Things" pozostawiają widzów z masą pytań. Hopper (prawdopodobnie) ginie, Jedenastka traci swoje moce, rodzina Byersów wyprowadza się z Hawkins, a Rosjanie nie przestają eksperymentować i tworzą własnego Demogorgona. Czarne charaktery wykorzystują więźniów (czy jednym z przetrzymywanych jest Hopper?) do testów nad swoimi potworami. Co zatem wydarzy się w 4. sezonie "Stranger Things"?

Bracia Duffer zdradzają, co czeka widzów w 4. sezonie "Stranger Things"

Jak podaje ew.com, Netflix jeszcze nie ogłosił 4. sezonu "Stranger Things", ale bracia Duffer postanowili uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić co nieco na temat ostatniego już sezonu. Ross Duffer powiedział:

"

[...] Pod koniec 2. sezonu dowiedzieliśmy się kilki rzeczy o Billym. Wiedzieliśmy też, że Rosjanie zamierzają wkroczyć. Nie mieliśmy pojęcia o centrum handlowym, ale wiedzieliśmy, że coś wielkiego się wydarzy. Podobnie będzie w 4. sezonie. [...] Teraz musimy się skupić na dopracowaniu szczegółów. Jesteśmy podekscytowani dokąd to wszystko zmierza. Kolejny sezon będzie całkiem inny [...] "

Matt Duffer dodał:

"

Myślę, że największą rzeczą, która się wydarzy, będzie drobne otwarcie się [...] pod względem fabuły, która wyjdzie poza granice Hawkins. "

Foto: kadr z serialu "Stranger Things"
Foto: kadr z serialu "Stranger Things"
Przeczytaj także "Stranger Things": jakie filmy z lat 80. stanowiły inspirację dla 3. sezonu?

Czy to oznacza, że w 4. sezonie "Stranger Things" będzie jeszcze więcej Rosjan?

"

Jeśli zakładamy, że jest 4. sezon, pozostaje pytanie, kim jest Amerykanin w celi i co [Rosjanie] zamierzają zrobić z Demogorgonem. Te kwestie odegrają ogromną rolę w kolejnym sezonie. "

Na razie pozostaje nam jedynie czekanie. 3. sezon "Stranger Things" miał swoją premierę 4 lipca 2019 roku i jak się okazało, ściągnął przed ekrany masę ludzi. Amerykanie woleli oglądać serial Netfliksa niż świętować Dzień Niepodległości.

Zobacz także: "Stranger Things" - 3. sezon wprowadza do serialu pierwszą postać LGBTQ

Tagi: Stranger Things Netflix