Brainiac będzie głównym antagonistą w serialu „Krypton”, opowiadającym o rodzinnej planecie Supermana

Kamil Kacperski
22.02.2018 10:34
Brainiac będzie głównym antagonistą w serialu „Krypton”, opowiadającym o rodzinnej planecie Supermana Fot. kadr z wideo

Premiera pierwszego odcinku serialu zbliża się wielkimi krokami, a twórcy postanowili pokazać teaser produkcji, w którym poznajemy antagonistę serii opowiadającej o przygodach przodków Kal-Ela.

Doskonale znany wszystkim fanom DC przeciwnik Supermana i Ligi Sprawiedliwości wystąpi w nadchodzącym serialu „Krypton” jako główny antagonista mieszkańców tytułowej planety. Według wielu komiksów, to właśnie android odpowiedzialny jest za wybuch Kryptonu, co jednocześnie oznacza, że gdyby nie spowodował katastrofy, to Ziemia nigdy nie poznałaby Supermana.

Serial będzie opowiadał o historii Seg-Ela, dziadka Kal-Ela i będzie rozgrywał się na 200 lat przed urodzinami przyszłego Supermana. Przodek Clarka Kenta miesza się w politykę miasta Kandor, czyli stolicy Kryptonu, by przywrócić dobre imię rodziny El. Jednocześnie, odwiedza go podróżnik z Ziemi o imieniu Adam Strange, który ostrzega Seg-Ela o nadchodzącym „kolekcjonerze światów”:

Brainiac zniszczy planetę Supermana?

„Kolekcjoner światów” to jeden z wielu pseudonimów nadanych Brainiakowi przez jego ofiary, a także przeciwników. W komiksach zajmował się zbieraniem najważniejszych informacji ze wszystkich zamieszkałych światów, w celu zdobywania wiedzy, ale także konserwacji. Aktor wcielający się w Brainiaca, Blake Ritson, porównał androida do Noego:

Owszem, podróżuje przez galaktykę w ogromnym statku w kształcie czaszki, wyrywając z planet miasta, zmniejszając je i umieszczając na planszy. Ale robi to w dobrej wierze. Według niego, popełnia najbardziej filantropijne działanie: ratowanie wszystkiego, co zostało stworzone. Na wielu płaszczyznach, to co robi, jest analogiczne do działań Noego, który zebrał tylko po dwóch przedstawicieli danej rasy zwierząt, zapewniając, że gatunek przetrwa, jednocześnie wiedząc, że skazuje resztę na śmierć.

Brainiac pojawi się w aktorskim serialu z uniwersum DC po raz drugi - za pierwszym razem kosmiczny android wystąpił w „Smallville”. Wtedy w antagonistę Supermana wcielił się James Marsters. Jednak przez większość jego występów w serialu, Brainiac przybierał postać ludzką, by lepiej wtopić się w otoczenie, jednocześnie samemu doświadczając życia między ludźmi.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

A jak Wam podoba się serialowy Brainiac? Premiera pierwszego odcinka serialu „Krypton” odbędzie się już 21 marca 2018 roku na kanale SYFY. Niestety, polska data premiery nie jest jeszcze znana.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.