23.08.2018 11:53

Brendan Fraser zagra Robotmana w „Doom Patrol” na DC Universe

Aktor, znany głównie z serii filmów „Mumia”, wcieli się w jednego z głównych bohaterów nadchodzącego serialu DC o mało znanej drużynie superherosów.

Brendan Fraser
foto: kadr z wideo

Portal Deadline poinformował, że Brendan Fraser wcieli się w jedną z głównych postaci z nadchodzącego serialu DC Universe pod tytułem „Doom Patrol”. Aktor wcieli się w Robotmana, który jest mózgiem kierowcy Cliffa Steele'a zamkniętym w praktycznie niezniszczalnym ciele cyborga, który został zaprojektowany przez The Chiefa, czyli szefa drużyny Doom Patrol.

Oryginalnie drużyna składała się ze wspomnianego Robotmana, Negative Mana, Elasti-Girl i Crazy Jane, a zespołem kierował szalony naukowiec dr Niles Caulder, znany również jako The Chief. Warner Bros. Television potwierdziło, że „Doom Patrol” emitowany będzie na ich platformie streamingowej DC Universe, a także poinformowało, że pierwszy sezon będzie zawierał 13 odcinków.

Doom Patrol - o czym będzie serial?

Robotman pojawił się w komiksach po raz pierwszy w 1963 roku jako Cliff Steele, bardzo pewny siebie zawodowy wyścigowiec. Podczas wyścigu Indianapolis 500, Steele bierze udział w wypadku na trasie (w późniejszych wersjach za stłuczkę odpowiedzialny jest The Chief), który powoduje, że jego ciało zostanie praktycznie zniszczone. Jego mózg zostaje przetransportowany do metalowej zbroi autorstwa Nilesa Cauldera, dzięki czemu bohater nabywa niesamowite umiejętności takie jak super siła, latanie czy umiejętność naprawiania samego siebie. Po wypadku Steele często popada w stany depresyjne, z którymi radzi sobie rozwiązując problemy innych jako członek Doom Patrol. 

Robotman

Postać Brendona Frasera będzie jednym z głównych bohaterów „Doom Patrol”, czyli serialu opowiadającego o grupie bohaterów-wyrzutków:

"

„Doom Patrol” to nowe spojrzenie na najbardziej ukochanych odrzutków DC: Robotmana, Negative Mana, Elasti-Girl i Crazy Jane, którym lideruje doktor Niles Caulder, zwany także jako The Chief. Członkowie grupy przeszli straszne wypadki, które obdarzyły ich nadludzkimi umiejętnościami, ale jednocześnie miały ogromny wpływ na ich psychikę. Załamani nastolatkowie znajdują pociechę w The Chiefie, który postanawia dać im powody do życia i używania ich umiejętności - zakłada grupę superbohaterów, która jednocześnie jest dla nich terapią. Fabuła serialu rozpocznie się po wydarzeniach przedstawionych w „Titans”. Doom Patrol to grupa dziwolągów, która znajdzie się w miejscu, w którym nigdy nie spodziewała się być - z prośbą o pomoc zwróci się do nich sam Cyborg, który przedstawi im misję trudną do odrzucenia. Przestrzega jednak młodych herosów, że ich życia już nigdy, przenigdy, nie będą takie same. "

Doom Patrol - kiedy premiera?

Produkcją serialu zajmą się Geoff Johns oraz Greg Berlanti. Na razie nie znamy dokładnej daty premiery „Doom Patrol”, ale z informacji udostępnionych na stronie DC Universe możemy się dowiedzieć, że pojawi się jeszcze w 2019 roku.

Kamil Kacperski