"Brooklyn 9-9" - twórcy usunęli 4 odcinki 8. sezonu po śmierci George'a Floyda

24.06.2020 10:39
"Brooklyn 9-9" - twórcy usunęli 4 odcinki 8. sezonu po śmierci George'a Floyda Fot. materiały prasowe/NBC

Jeden z gwiazdorów serialu, Terry Crews udzielił niedawno wywiadu dla portalu Deadline, w którym opowiedział o przyszłości popularnego sit-comu o detektywach z posterunku 9-9.

"Brooklyn 9-9" to jeden z najpopularniejszych i najlepszych sit-comów tej dekady. Przygody policjantów z posterunku 9-9 na Brooklynie doczekały się już 7 sezonów, a obecnie trwają prace nad 8. odsłoną serialu.

Chociaż twórcy starają się raczej bawić widzów, aniżeli moralizować, to na przestrzeni lat zdarzało się im się poruszyć trudniejsze tematy. Mieliśmy odcinek o rasizmie wśród policjantów, a także trudne do udowodnienia sprawy o molestowanie seksualne w miejscu pracy.

Brooklyn 9-9 poruszy temat brutalności wśród policji w 8. sezonie

Niedawno w Stanach Zjednoczonych doszło jednak do kolejnych przypadków nadużycia siły przez policjantów, kiedy w wyniku incydentu z funkcjonariuszami zmarł George Floyd. Jego śmierć odbiła się szerokim echem na całym świecie, wzmacniając działalność ruchu Black Lives Matter i powodując protesty, a czasami nawet zamieszki nie tylko w USA, ale także i innych krajach (również w Polsce, czy Wielkiej Brytanii).

Przeczytaj także

Twórcy "Brooklyn 9-9" stwierdzili, że nadszedł czas na odniesienie się do tych wydarzeń w swoim serialu. Jak wyjaśnił w rozmowie z portalem Deadline gwiazdor serialu Terry Crews, ekipa odpowiedzialna za scenariusze usunęła aż 4 odcinki nowego sezonu, by zacząć produkcję od początku:

Dan Goor (twórca serialu) miał 4 nowe odcinki, które były gotowe, ale je wyrzucił do kosza. Zaczęliśmy od nowa. Na razie nie wiemy, w którą stronę pójdziemy. Razem z obsadą mieliśmy wiele smutnych dyskusji na temat tych wydarzeń. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć coś przełomowego w tym roku. Mamy szansę, by użyć naszej platformy w jak najlepszy sposób i właśnie to zamierzamy zrobić.

Crews wyjaśnił również, że według niego ruch Black Lives Matter jest "#MeToo dla czarnej Ameryki":

Zawsze wiedzieliśmy, że to się dzieje. Ale teraz biali zaczynają to rozumieć.

Niedawno obsada i twórca "Brooklynu 9-9" przekazali 100 tysięcy dolarów na potrzeby organizacji walczących z rasizmem. Data premiery 8. sezonu serialu jest nieznana. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.