15.11.2019 12:46

Bucky kontra zombie Kapitan Ameryka w zapowiedzi serialu Marvela "What If?"

W sieci pojawił się pierwszy teaser serialu animowanego Marvel Studios "What If?". Produkcja pokaże alternatywne losy znanych superbohaterów Domu Pomysłów.

What If?
foto: kadr z serialu What If?

12 listopada 2019 roku w USA ruszyła praforma streamingowa Disney+, na której niebawem zadebiutują oryginalne produkcje Marvel Studios. Wśród wielu tytułów aktorskich pojawi się również animowany serial zatytułowany "What If?" - inspirowany serią komiksową pod tym samym tytułem, opowiadającą alternatywne losy znanych superbohaterów. W sieci zaprezentowano pierwszą zapowiedź nadchodzącej produkcji.

"What If?"- teaser serialu Mervela

Komiks "What If?"  odpowiadał na ciekawe pytania fanów superherosów - co by było, gdyby Jane Foster została Thorem, co by było, gdyby Spider-Man nie zaczął walki z przestępcami czy co by było, gdyby świat dowiedział się, że Daredevil jest niewidomy. Oczywiście z czasem wiele pomysłów weszło na stałe do komiksowego uniwersum, ale kinowy świat to zupełnie inna para kaloszy. MCU jest stosunkowo młode i o wiele mniej pogmatwane niż wydarzenia, które miały miejsce na Earth-616. Zgłębianie alternatywnych scenariuszy przygód filmowych herosów wydaje się więc nadzwyczaj atrakcyjne dla fanów.

What If? #3, 31 i #46
What If? #3, 31 i #46
Przeczytaj także Co by było, gdyby wujek Ben przeżył? Powstaje serial animowany na podstawie serii komiksowej "What If?"

W sieci zamieszczono pierwszy teaser "What If?" i prezentuje się bardzo interesująco.

Co prawda zapowiedź trwa jedynie 30 sekund, ale pokazano w niej trzy wątki, które będą osobnymi odcinkami nadchodzącej animacji. Pierwszy to Peggy Carter jako Captain Britain. Sprawdzimy więc, jak wyglądałaby II wojna światowa, gdyby serum superżołnierza przyjęła brytyjska agentka. Co ciekawe, Steve Rogers w zmienionej rzeczywistości zastąpiłby Tony'ego Starka, bo ma na sobie potężny kostium, przypominający zbroję Iron Mana Mark I.

Marvel Zombies 2
Marvel Zombies 2
Przeczytaj także "Marvel Zombies" w MCU. Logo serialu "What If?" zapowiada adaptację komiksowej serii

Drugi wątek to pojedynek pomiędzy Winter Soldierem i Kapitanem Ameryką. Scena przypomina trochę walkę z drugiej części solowych przygód Steve'a Rogersa, jednak tym razem superbohater jest żywym trupem. Będzie więc nawiązanie do Zombieverse. Pod koniec widzimy też zupełnie nowego Star-Lorda - T'Challę, który w głównym uniwersum jest królem Wakandy i herosem znanym jako Black Panther.

Daredevil
Daredevil
Przeczytaj także "She-Hulk" - czy nowy serial Marvela przywróci Daredevila do MCU?

"What If?"- kiedy premiera serialu Marvela?

Na razie nie podano dokładnej daty premiery serialu "What If?". Wiadomo jedynie, że serial zadebiutuje w roku 2021. Do swoich ról wróci obsada znana z filmów Marvela. Aktorzy podłoża głosy swoim postaciom. Animowana antologia trafi na Disney+.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Chris Evans ponownie w roli Kapitana Ameryki? Gwiazdor ma powrócić w jednym z seriali Marvela

Zobacz też: Kevin Feige wyjaśnił, w jaki sposób nowe seriale Marvela będą powiązane z kinowymi produkcjami

Tagi: Zwiastuny Strażnicy Galaktyki Kapitan Ameryka Black Panther Marvel Marvel Comics Iron Man Disney Plus