„Buffy: Postrach wampirów” doczeka się rebootu z czarnoskórą aktorką w tytułowej roli

Natalia Hluzow
23.07.2018 13:10
„Buffy: Postrach wampirów” doczeka się rebootu z czarnoskórą aktorką w tytułowej roli Fot. United Archives/EAST NEWS

Słynna „Buffy” powraca po ponad 20 latach od premiery pierwszego odcinka w nowej wersji serialu i z nowym obliczem głównej bohaterki.

Kolejny serial z lat 90. zostanie wznowiony z udziałem nowych aktorów i twórców. Po „Czarodziejkach” i „Sabrinie, nastoletniej czarownicy”, przyszedł czas na „Buffy”, waleczną nastolatkę z Kalifornii, która już ponad 20 lat temu pokazywała wampirom i innym potworom, gdzie ich miejsce.

EN_01300724_4519 Fot. foto: United Archives/EAST NEWS

„Buffy: Postrach wampirów” – powstaje reboot serialu

Twórcą serialu „Buffy: Postrach wampirów” był Joss Whedon. Wcześniej zrealizował film o tej samej tematyce i tytule, w którym w głównej roli wystąpiła Kristy Swanson. Gwiazdą serii, emitowanej w latach 1997-2003, była Sarah Michelle Gellar. W codziennych zmaganiach i walce z potworami Buffy Summers wspierali m.in. Xander, Willow Rosenberg, Rupert Giles i Angel, których grali Nicholas Brendon, Alyson Hannigan, Anthony Head i David Boreanaz.

Jak poinformowały zagraniczne media, nowa Buffy będzie różnić się zarówno od filmowego oryginału, jak i serialowej wersji – zamiast blondynki w stylu Swanson czy Gellar zobaczymy tym razem czarnoskórą pogromczynię wampirów. Nie wybrano jeszcze konkretnej aktorki do tej roli. Nieznana jest też pozostała obsada nowego serialu.

Przedstawiciel Fox 21 Television Studios, które odpowiada za produkcję rebootu, w rozmowie z portalem Deadline zapowiedział:

Podobnie jak nasz świat, będzie on bardzo różnorodny i podobnie jak w oryginale, niektóre jego aspekty będą mogły być postrzegane jako metafory problemów, z jakimi zmagamy się współcześnie.

Fanów oryginalnej wersji z lat 90. powinna ucieszyć wieść, że w realizację nowej wersji Buffy będzie zaangażowany twórca bohaterki, Joss Whedon. Tym razem będzie on pełnił funkcję producenta wykonawczego. Scenariusz napisze Monica Owusu-Breen, która jest też autorką scenariuszy „Agentów TARCZY”, „Fringe’a” oraz oryginalnych „Czarodziejek”.

Na razie żadna sieć telewizyjna ani platforma streamingowa nie są jeszcze związane z projektem, jednak można spodziewać się ostrej licytacji o prawa, kiedy projekt trafi już na rynek. Jak można się domyślać, data premiery rebootu  „Buffy” nie jest jeszcze znana.

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.