05.07.2017 11:50

Cameo Adolfa Hitlera w serialu „Kaznodzieja”

Kino i telewizja od czasu do czasu „uraczy” nas obecnością największego zbrodniarza w historii świata. Tym razem padło na serial produkcji AMC. Uwaga spoilery!

Cameo Adolfa Hitlera w serialu „Kaznodzieja”
foto: kadr z filmu

Komiks „Kaznodzieja” Gartha Ennisa i Steve’a Dillona, publikowany w latach 1995-2000, to absolutny klasyk swojego medium i jednocześnie rzecz, które swego czasu wzbudziła niemałe kontrowersje. Choć mogliśmy odnaleźć w nim wątki związane z Nazistami, to jednak Ennis nigdy nie posunął się tak daleko, aby pokazać kanclerza III Rzeszy. Jednak ludzie odpowiedzialni za adaptację telewizyjną stwierdzili, że pomysł jest dobry. W trzecim odcinku 2. sezonu „Preachera” Noah Taylor, aktor znany m.in. z „Gry o tron”, pojawia się w roli Adolfa Hitlera, który mieszka w piekle obok bohatera o imieniu Eugene (Ian Colletti), który znany jest lepiej jako Gębodupa. To nietypowe spotkanie umożliwił protagonista serialu, czyli Jesse Custer (Dominic Cooper), który wysłał Eugene’a do piekła w 1. sezonie.

Na pomysł, aby uwzględnić Hitlera w serialu wpadł jego producent wykonawczy, Evan Goldberg. Sytuację wyjaśniał showrunner Sam Catlin:

"

Evan wysłał mi emaila gdzieś w trakcie pierwszego sezonu, w którym pisał, że Eugene musi spotkać Hitlera w piekle. Nie myślałem wtedy o tym, ale gdy zaczęliśmy pracować nad scenariuszem do następnego sezonu, to pomyślałem: Ok, jak możesz przebywać w piekle i nie widzieć tam Hitlera? Piekło bez Hitlera nie ma najmniejszego sensu. "

Pierwszy sezon „Kaznodziei” swoją premierę miał 22 maja 2016 roku i przyniósł nam 10 odcinków. Jego twórcami są wspomniani Sam Catlin, Evan Goldberg oraz Seth Rogen. Recenzje były pozytywne, ale fani komiksu mogą się czuć trochę rozczarowani, bo historia o kaznodziei-alkoholiku, który zdobywa nadprzyrodzoną moc głos bożego, w wersji telewizyjnej jest pozbawiona mocy i, przede wszystkim, siarczystego humoru oryginału. Jednak serial przyjął się dobrze i AMC postanowiło kontynuować go dalej. Premiera 2. sezonu odbyła się 25 czerwca 2017 roku. W jego obsadzie znajdziemy m.in. Ruth Neggę jako Tulip O’Hare (dziewczynę głównego bohatera), Josepha Gilguna jako wampira Cassidy’ego oraz Grahama McTavisha jako Saint Of Killers, niezniszczalnego anioła śmierci, który zamierza zabić Custera. 

Kamil Dachnij
Tagi: Kaznodzieja News