03.10.2019 09:13

Canal+ zakończył zdjęcia do nowego serialu gangsterskiego. Kiedy premiera "Króla"?

"Król" to nowy serial Canal+, który jest oparty na książce autorstwa Szczepana Twardocha. W rolach głównych zobaczymy napopularnijeszych polskich aktorów.

Król Canal+
fot. materiały prasowe/Canal+

"Król" przeniesie nas do 1937 roku do Warszawy. Akcja serialu rozgrywa się w mafijnym półświatku, który trzęsie miastem. Szefem gangu jest polski socjalista, Kum Kaplica. Jednak żydowski bokser, Jakub Szapiro marzy o tym, żeby zająć miejsce obecnego bossa. Sportowiec jest obiektem westchnień kobiet i źródłem lęku u mężczyzn. Pewnego dnia Szapiro zaczyna opiekować się Moszem Bernsztajnem, którego uważa za swojego zastępce.

Canal+ zakończył zdjęcia do nowego serialu gangsterskiego. Kiedy premiera "Króla"?

W rolę Jakuba Szapiro wcielił się Michał Żurawski, którego widzowie mogą kojarzyć z innej produkcji Canal+ "Kruk. Szepty słychać po zmroku". W serialu zobaczymy również Magdalenę Boczarską w roli Ryfki Kiji, Arkadiusza Jakubika w roli Kuma Kaplicy i Borysa Szyca jako Janusza Radziwiłka. W pozostałych rolach zagrali Andrzej Seweryn, Piotr Pacek, Lena Góra, Aleksandra Pisula, Aleksandra Konieczna, Bartłomiej Topa, Adam Ferency, Krzysztof Pieczyński, Piotr Żurawski, Masza Wągrocka, Mikołaj Kubacki i inni.

Żmijowisko
Żmijowisko
Przeczytaj także "Żmijowisko" - w sieci pojawił pierwszy teaser polskiego serialu od CANAL+

Zdjęcia do najnowszej produkcji Canal+ rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku i zakończyły wraz z początkiem października tego samego roku. Serial kręcono w Warszawie i Łodzi. Twórcami "Króla" są Jan Matuszyński, Szczepan Twardoch, Łukasz Maciejewski i Leszek Bodzak. Kiedy odbędzie się premiera serialu? Studio Canal+ narazie nie zdradza daty premiery. Wiemy natomiast, że produkcja nie będzie emitowana jesienią 2019 roku. 

Zobacz także: Netflix na Canal+? Firmy chcą rozpocząć współpracę

Tagi: CANAL PLUS