23.01.2018 11:48

Cebulacki żart z planu zdjęciowego telenoweli „Klan”

Po tym nagraniu słowa tytułowej piosenki do serialu „Klan” powinny brzmieć: „Życie, życie jest cebulą”...

Cebulacki żart z planu zdjęciowego telenoweli „Klan”
foto: BEKA Z KLANU/Facebook

„Klan” - polski serial TVP, który mimo wielkiej popularności wśród widzów, często jest obiektem kpin z powodu dziwnych zabiegów fabularnych, drewnianej gry aktorskiej i cudacznie napisanych postaci. Z drugiej strony jego emisja trwa nieprzerwanie od września 1997 roku, co czyni go najdłużej nadawaną produkcją w historii Telewizji Polskiej. Powoli rośnie następca „Klanu” w postaci „Korony królów” (bardzo podobny poziom artystyczny), ale mamy wrażenie, że ród Lubiczów jeszcze długo nie odda królewskich insygniów ostatniemu monarsze na tronie Polski z linii Piastów. 

Darek z „Klanu” pokazuje cebulę

W sieci pojawiło się nagranie ze Snapchata Anny Powierzy, aktorki wcielającej się w serialową Czesię. Czesia jest żoną Darka (Dariusz Lewandowski) i to właśnie on jest bohaterem filmu z planu zdjęciowego „Klanu”. Nagranie rozpowszechniono i trafiło między innymi na prześmiewczy fanpage na Facebooku zatytułowany dość dosadnie - BEKA z Klanu. Okazało się, że Lewandowski to niezły... jajcarz! Sprawdźcie sami!

Na krótkim filmie widzimy jak Dariusz Lewandowski, zalotnie rozchyla poły swojego szlafroka, a naszym oczom ukazują się... dwie cebulki dymki wystające z majtek aktora. W tym kontekście dymka nabiera innego znaczenia... Ale nie myślcie, że Lewandowski zrobił sobie żarcik rodem z gimbazy i tyle. Dowcip ma drugie dno, które rozszyfrują tylko prawdziwi fani „Klanu”! Cebula wystająca z majtek serialowego Darka to odniesienie do postaci o imieniu Brajan Cebula. Trudno powiedzieć, co jest bardziej absurdalne, żart aktora, czy imię i nazwisko kolegi Darka. 

Kim jest Brajan Cebula z „Klanu”?

W Brajana Cebulę wcielił się Marcin Błaszak. Oczywiście Cebula został gwiazdą Internetu, a los chciał, że debiut postaci w serialu zbiegł się z narodzinami słynnego już Brajana Kiełbasy, syna Anny i Wojciecha ze Stargardu. Cebula był kolegą z wojska Darka. Pojawił się w życiu bohatera po latach i przy pierwszym spotkaniu z jego żoną, próbował ją poderwać.

Film Anny Powierzy udowadnia tezę niektórych widzów „Klanu”, według której twórcy serialu świetnie bawią się na planie i puszczają czasem oko w kierunku odbiorców. Stąd dziwaczne rozwiązania fabularne pokroju śmierci Ryśka, abstrakcyjne sceny jak słynne urodziny Zosi czy takie perełki, jak pijaństwo Maćka. 

Jak podobał Ci się żart Darka z „Klanu”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Klan