25.10.2018 15:31

TYLKO U NAS: Chcesz spalić kalorie? Włącz horrory na Netflix

Brytyjscy naukowcy z University of Westminster odkryli, że oglądanie horrorów pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Z okazji nadchodzącego Halloween jako pierwsi prezentujemy tabelę kaloryczności horrorów przygotowaną przez Netflix. 

horrory spalają kalorie
foto: kadr z serialu "Chilling Adventures of Sabrina"

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników kina grozy! Jesień możecie spokojnie spędzić na kanapie pod kocem, nie martwiąc się o wzrost wagi. Co więcej, możecie nawet spalić nadmiar kalorii, pod warunkiem, że poza zajadaniem się chipsami i słodyczami, będziecie oglądać horrory.

Ile kalorii spalisz oglądając horrory na Netflix?

Brytyjscy badacze z University of Westminster przeprowadzili próby na 10 ochotnikach, którym podczas oglądania horrorów badano zużycie tlenu, produkcję dwutlenku węgla i rytm serca. W efekcie zaobserwowali, że 90-minutowy seans przerażającego filmu pozwala spalić ok. 113 kalorii. Jak to możliwe? Jak podaje Polska Agencja Prasowa, szef projektu, dr Mackenzie, wytłumaczył to w następujący sposób:

"

Szybsze bicie serca wzmaga przepływ krwi, co powoduje nadwyżkę adrenaliny. Adrenalina, uwolniona w krótkich odstępach czasu ze względu na stres, a w tym przypadku strach, obniża apetyt i podwyższa podstawową przemianę materii, co ostatecznie sprawia, że spalamy więcej kalorii. "

Dla przykładu: 150-gramowa paczka chipsów to ponad 800 kcal. Prawie całą możesz spalić, oglądając 10-odcinkowy serial „Chilling Adventures of Sabrina” lub cały sezon „Nawiedzonego domu na wzgórzu”. Masz ochotę na kostkę mlecznej czekolady? W trakcie oglądania „Lśnienia” czy „Dziecka Rosemary” pozwól sobie nawet na cały rządek! To tylko 100 kcal, a podskakując i pocąc się ze strachu, zgubisz ich znacznie więcej. Jakie tytuły warto zatem odpalić na Netflix, by zachować dobrą sylwetkę? I która produkcja da Ci największy wycisk, niczym godziny sędzone na siłowni? Prezentujemy tabelę kaloryczności horrorów przygotowaną przez Netfliksa:

horrory Netflix

A zatem nie martwcie się już więcej o dodatkowe kilogramy i na nadchodzące Halloween bez lęku zaopatrzcie się w słodycze i słone przekąski. Pamiętajcie tylko, by dostarczyć sobie odpowiednią dawkę strachu, oglądając horrory na Netflix.

Tagi: Netflix