"Chinatown" Romana Polańskiego doczeka się prequela. Za serial odpowiedzą David Fincher i Netflix

19.11.2019 11:54
"Chinatown" Romana Polańskiego doczeka się prequela. Za serial odpowiedzą David Fincher i Netflix Fot. kadr z filmu Chinatown

Netflix, David Fincher i Robert Towne zajmą się powołaniem do życia serialowego prequela filmu Romana Polańskiego "Chinatown" z Jackiem Nicholsonem w roli głównej.

Niedługo słynny film Romana Polańskiego doczeka się wzbogacenia o serial Netfliksa. Nadchodząca produkcja będzie prequelem, więc rozegra się przed wydarzeniami ukazanymi w "Chinatown". Za pilotażowy odcinek odpowiedzą reżyser David Fincher i scenarzysta Robert Towne.

"Chinatown" - Netflix stworzy prequel filmu

Jak podaje Deadline, przedstawiciele Netfliksa doprowadzili do skutku podpisanie umów z Davidem Fincherem i Robertem Townem, który napisał scenariusz do oryginalnego "Chinatown", za co zresztą zdobył Oscara w 1974 roku. Film w reżyserii Romana Polańskiego z Jackiem Nicholsonem w roli głównej opowiadał o prywatnym detektywie, który miał śledzić pewnego cudzołożnika. Wraz z rozwojem śledztwa na jaw wychodziły kolejne niesmaczne postępki jegomościa.

Film wszedł na stałe do klasyki Hollywood i teraz Netflix chce o nim przypomnieć nowym serialem. Producentami powstającego prequela mają być Fincher, Towne oraz Josh Donen znany z takich produkcji kinowych jak "Zaginiona dziewczyna" czy "Szybcy i martwi".

Przeczytaj także

Serial ma się skupić na losach młodego Jake'a Gittesa, czyli głównego bohatera "Chinatown". Zobaczymy, jak detektyw dopiero próbuje założyć swój biznes w mieście, w którym rządzą pieniądze i korupcja. Niewykluczone, że Fincher zajmie się również reżyserią pilotażowego odcinka. Filmowiec jest jednym z pierwszych uznanych reżyserów filmowych, którzy postanowili zająć się tworzeniem seriali. Współpracował już z Netfliksem jako producent przy "House of Cards". Obecnie reżyseruje serial "Mindhunter", którego 3. sezon jest w produkcji.

Przeczytaj także

Prequel "Chinatown" - kiedy premiera na Netflix?

Na razie nie zdradzono żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących prequela "Chinatown". Nie wiadomo więc, kto wcieli się w bohatera granego przez Nicholsona, jak nazywa się serial, ani kiedy ujrzy światło dzienne.

Przeczytaj także

Zobacz też: Protestujące kobiety zablokowały pokaz nowego filmu Romana Polańskiego

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.