19.11.2019 11:54

"Chinatown" Romana Polańskiego doczeka się prequela. Za serial odpowiedzą David Fincher i Netflix

Netflix, David Fincher i Robert Towne zajmą się powołaniem do życia serialowego prequela filmu Romana Polańskiego "Chinatown" z Jackiem Nicholsonem w roli głównej.

Chinatown
foto: kadr z filmu Chinatown

Niedługo słynny film Romana Polańskiego doczeka się wzbogacenia o serial Netfliksa. Nadchodząca produkcja będzie prequelem, więc rozegra się przed wydarzeniami ukazanymi w "Chinatown". Za pilotażowy odcinek odpowiedzą reżyser David Fincher i scenarzysta Robert Towne.

"Chinatown" - Netflix stworzy prequel filmu

Jak podaje Deadline, przedstawiciele Netfliksa doprowadzili do skutku podpisanie umów z Davidem Fincherem i Robertem Townem, który napisał scenariusz do oryginalnego "Chinatown", za co zresztą zdobył Oscara w 1974 roku. Film w reżyserii Romana Polańskiego z Jackiem Nicholsonem w roli głównej opowiadał o prywatnym detektywie, który miał śledzić pewnego cudzołożnika. Wraz z rozwojem śledztwa na jaw wychodziły kolejne niesmaczne postępki jegomościa.

Film wszedł na stałe do klasyki Hollywood i teraz Netflix chce o nim przypomnieć nowym serialem. Producentami powstającego prequela mają być Fincher, Towne oraz Josh Donen znany z takich produkcji kinowych jak "Zaginiona dziewczyna" czy "Szybcy i martwi".

Ojciec chrzestny
Ojciec chrzestny
Przeczytaj także Nie żyje producent "Ojca chrzestnego" i "Chinatown". Robert Evans miał 89 lat

Serial ma się skupić na losach młodego Jake'a Gittesa, czyli głównego bohatera "Chinatown". Zobaczymy, jak detektyw dopiero próbuje założyć swój biznes w mieście, w którym rządzą pieniądze i korupcja. Niewykluczone, że Fincher zajmie się również reżyserią pilotażowego odcinka. Filmowiec jest jednym z pierwszych uznanych reżyserów filmowych, którzy postanowili zająć się tworzeniem seriali. Współpracował już z Netfliksem jako producent przy "House of Cards". Obecnie reżyseruje serial "Mindhunter", którego 3. sezon jest w produkcji.

Mindhunter
Mindhunter
Przeczytaj także "Mindhunter" sezon 3 - jacy seryjni mordercy mogą pojawić się w kontynuacji serialu?

Prequel "Chinatown" - kiedy premiera na Netflix?

Na razie nie zdradzono żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących prequela "Chinatown". Nie wiadomo więc, kto wcieli się w bohatera granego przez Nicholsona, jak nazywa się serial, ani kiedy ujrzy światło dzienne.

Łowca androidów, Lawrence z Arabii, Czas Apokalipsy
Łowca androidów, Lawrence z Arabii, Czas Apokalipsy
Przeczytaj także 10 najlepszych filmów XX wieku wybranych przez amerykańskich operatorów

Zobacz też: Protestujące kobiety zablokowały pokaz nowego filmu Romana Polańskiego

Tagi: News David Fincher Roman Polański Netflix Jack Nicholson