Chleb w kształcie wilkora? Odwiedź piekarnię aktora z „Gry o tron”

Sergiusz Kurczuk
27.07.2017 13:54
Chleb w kształcie wilkora? Odwiedź piekarnię aktora z „Gry o tron”

Ben Hawkey wcielający się w Gorącą Bułkę w serialu „Gra o tron”, poszedł w ślady granej przez siebie postaci. Aktor postanowił otworzyć piekarnię nawiązującą do świata z hitu HBO.

Każdy fan „Gry o tron” pamięta wzruszający moment, kiedy chłopak znany jako Gorąca Bułka, ofiarował Aryi Stark chleb w kształcie wilkora w 4. sezonie serialu. Od tamtego czasu nie gościł w serialu. Ponownie pojawił się dopiero na początku 7. serii. Aktor Ben Hawkey, który wcielił się w najlepszego piekarza w Westeros, nie tracił czasu podczas przerwy. Okazuje się, że w prawdziwym życiu jest równie utalentowany kulinarnie, co jego postać. 21-latek założył niedawno w Londynie piekarnię, która nawiązuje do świata stworzonego przez George'a R. R. Martina. Piekarnia nazywa się You Know Nothing John Dough i jest śmieszną grą słów („dough” to po angielsku ciasto), nawiązującą do słynnej kwestii padającej w serialu. 

Hawkey ma w swojej ofercie chleby w kształcie wilkorów. Wypieki młodego aktora można kupić za pośrednictwem Deliveroo. Produkt to pełnoziarnisty chleb kukurydziany ze skórką pomarańczową. W wywiadzie dla opowiedział o swoim biznesie.

Wilkorowe chleby Gorącej Bułki są popularne wśród fanów „Gry o tron” i ludzie zawsze pytają mnie o mój tajny przepis. Nie mogę się nim podzielić, ale klienci Deliveroo będą mieli okazję sami się przekonać, jak smakują. Nie musicie nawet wybierać się na niebezpieczny spacer wzdłuż King's Road, że by mnie odwiedzić, mój chleb przyjdzie do was.

Gorąca Bułka pojawił się w 3. sezonie serialu. Był osieroconym synem piekarza z Królewskiej Przystani. Po śmierci ojca miał trafić na Mur, by zostać członkiem Nocnej Straży. Jednak wraz ze swoimi towarzyszami (w tym Aryą Stark udającą chłopca) został uprowadzony do obozowiska, Gregora Clegane'a, gdzie pełnił funkcję kuchcika. Gorąca Bułka, Arya i Gendry zdołali uciec, jednak schwytało ich Bractwo Bez Chorągwi. Banici udali się do karczmy, gdzie Gorąca Bułka postanowił zostać na stałe jako piekarz. W tej samej karczmie, w jednym z odcinków 7. sezonu, Arya spotkała ponownie dawnego druha, którzy przekazał jej dobre wieści na temat Winterfell.

Trzeba przyznać, że Hawkey miał świetny pomysł na to, jak przekuć swój epizod w serialu w większy biznes. Śmiało można stwierdzić, że chleby w kształcicie wilkorów, rozejdą się jak... świeże bułeczki!

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.