"Chyłka - Zaginięcie" Remigiusza Mroza: serial z 1. zwiastunem. Kiedy premiera?

Kamil Kacperski
19.12.2018 12:16
"Chyłka - Zaginięcie" Remigiusza Mroza: serial z 1. zwiastunem. Kiedy premiera? Fot. facebook.com/serialchylka

Książki Remigiusza Mroza nareszcie doczekały się ekranizacji - a przynajmniej jedna z nich. "Chyłka - Zaginięcie" z pierwszym zwiastunem i datą premiery.

We wrześniu 2018 roku pojawiły się informacje dotyczące pierwszej ekranizacji książek Remigiusza Mroza - dowiedzieliśmy się wówczas, że na mały ekran trafi 2. tom przygód Joanny Chyłki, czyli "Zaginięcie". Kilka dni później autor serii opublikował pierwsze zdjęcie bohaterki, w którą wciela się Magdalena Cielecka. Wtedy również poinformowano, że premiera serialu odbędzie się prawdopodobnie w listopadzie 2018 roku. 

Termin się jednak zmienił i wraz z pierwszym oficjalnym spotem promującym serial platformy Player.pl, dowiedzieliśmy się, że pierwszy odcinek serialu "Chyłka - Zaginiona" zostanie wyemitowany już 26 grudnia 2018 roku. Tak za to przedstawia się zwiastun produkcji na podstawie książek Remigiusza Mroza:

Nowy serial TVN na podstawie książek Remigiusza Mroza

Reżyserem produkcji jest Łukasz Palkowski. Mężczyzna do tej pory jest znany z filmów "Bogowie", "Najlepszy", a także serialu TVN zatytułowanego "Pułapka", który znalazł się na liście nominowanych w kategorii "najlepszego polskiego serialu 2018 roku według czytelników Antyradia.pl". Producentką programu jest Dorota Chamczyk. 

Poznaliśmy również opis fabuły pierwszego odcinka, z którego dowiadujemy się, że do Joanny Chyłki odezwie się jej stara znajoma (w tej roli Katarzyna Warnke). Kobieta potrzebuje pomocy po tym, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej 3-letnia córka. Głównymi podejrzanymi stają się rodzice, a prawniczka mimo natłoku obowiązków postanawia im pomóc. W sprawie będzie jej towarzyszył młody aplikant Kordian, zwany przez Chyłkę "Zordonem". 

Chyłka - Zaginięcie: kiedy premiera?

Na ekranie pojawią się również m.in. Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka i Artur Żmijewski. Premiera serialu "Chyłka - Zaginiona" odbędzie się 26 grudnia 2018 roku. Serial pojawi się na platformie Player.pl.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.