22.05.2019 12:50

"Ciemny kryształ: Czas buntu" niebawem na Netflix. Prequel popularnego filmu powraca jako serial

"Ciemny kryształ: Czas buntu" powraca jako dziesięcioodcinkowy serial. Produkcja Louisa Letteriera zadebiutuje już niebawem na platformie Netflix.

Ciemny Kryształ Netflix
fot: materiały prasowe

Kto z Was kojarzy film "Ciemny kryształ" z 1982 roku? Produkcja opowiadała o Ciemnym Krysztale, który został prawie zniszczony przez lud Urskeksa, a Świat ogarnął niepokój i chaos. Jedynym sposobem na przeżycie jest uratowanie kryształu. W tym celu ostatni z Gelflingów, Jen, wyrusza w misję odnalezienia odłamka. Tylko on może ocalić całe życie na planecie. Jednak Skeksowie obserwują każdy jego ruch...

W tym roku na popularnym serwisie pojawi się serial, który będzie prequelem słynnego filmu z lat 80.. Reżyserem tego dzieła jest Louis Letterier ,który odpowiada również za takie filmy jak "Grimsby", "Iluzja", "Starcie tytanów" czy "Incredible Hulk". O czym będzie opowiadał "Ciemny kryształ: Czas buntu", kiedy odbędzie się premiera i kto w nim zagra? Wszystkich informacji dowiecie się poniżej.

"Ciemny kryształ: Czas buntu" na Netflix - o czym?

Netflix opublikował oficjalny opis dziesięcioodcinkowego serialu, który będzie miał swoją premierę już niebawem. Wszystko ma rozgrywać się przed wydarzeniami z filmu, a serial opowie zupełnie nową, porywającą historię:

"

Oparty na kultowym filmie Jima Hensona z 1983 r. serial Ciemny kryształ: Czas buntu opowiada zupełnie nową, epicką historię, która rozgrywa się na wiele lat przed wydarzeniami Ciemnego Kryształu. Produkcja Netflixa zrealizowana została z wykorzystaniem klasycznych technik lalkowych i nowatorskich efektów specjalnych. Planeta Thera powoli umiera. Leżący w jej sercu Kryształ Prawdy stanowiący źródło niewyobrażalnej mocy został skażony przez okrutnych Skeksów, a krainę zaczyna pustoszyć tajemnicza choroba. Gdy trójka Gelfingów odkrywa straszną prawdę o mocy Skeksów postanawiają oni wyruszyć w niebezpieczną podróż rozpalając po drodze płomień rebelii i stając do walki o losy planety. "

"Ciemny kryształ: Czas buntu" na Netflix - obsada

Rozczarowani
Rozczarowani
Przeczytaj także Netflix zapowiedział 2. sezon serialu "Rozczarowani" i podał datę premiery kontynuacji

Trójce głównych bohaterów głos podłożą Taron Egerton, Anya Taylor-Joy i Nathalie Emmanuel. Jednak to nie wszyscy. W serialu usłyszymy także Helenę Bonham Carter, Harrisa Dickinsona, Natalie Dormer, Harvey'a Fiersteina, Marka Hamilla i innych.

"Ciemny kryształ: Czas buntu" na Netflix - kiedy premiera?

"Ciemny kryształ: Czas buntu" na Netflix będzie dostępny od 30 sierpnia 2019 roku. Co tym razem spotka głównych bohaterów? Tego dowiecie się już niebawem...

Zobacz także: Najlepsze seriale Netflix Originals - Najwyżej oceniane produkcje

Karolina Woźniak
Tagi: Netflix