29.11.2018 16:24

Netflix znalazł swojego Draculę. Kto zagra słynnego wampira u twórców "Sherlocka"?

Serial limitowany "Dracula", który powstaje na zlecenie Netfliksa i BBC One, zaczyna nabierać kształtów. Ogłoszono nazwisko aktora, który wcieli się w najsłynniejszego wampira w historii.

Bela Lugosi Dracula
foto: Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

Netflix i BBC One szykują nową wersję "Draculi", za której realizację odpowiadać będą Steven Moffat i Mark Gatiss - twórcy serialu "Sherlock". Miesiąc po oficjalnym ogłoszeniu mini serii, ujawniono nazwisko aktora, który wcieli się w tytułową rolę.

Claes Bang nowym Draculą

Do grona takich gwiazd jak Bela Lugosi, Christopher Lee i Gary Oldman już niebawem dołączy Claes Bang. Duńskiego aktora mogliśmy dotychczas oglądać m.in. w nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes "The Square" czy opartym na serii "Millenium" filmie akcji "Dziewczyna w sieci pająka". 

Claes Bang Dracula

Claes Bang jest bardzo zadowolony z możliwości zagrania ikonicznego krwiopijcy:

"

Jestem podekscytowany, że otrzymałem rolę Draculi, szczególnie, że scenariusz jest w rękach wyjątkowo utalentowanych Stevena Moffata i Marka Gatissa, którzy odpowiadają za Sherlocka. Bardzo się cieszę, że będę mógł przeniknąć w tę ikoniczną, superciekawą postać. Tak, jest zły, ale jest w nim o wiele więcej - jest charyzmatyczny, inteligentny, błyskotliwy i sexy. Zorientowałem się, że muszę dorównać wielu fantastycznym ludziom, którzy grali go przez lata, ale czuję się przez to bardzo wyróżniony. "

Serial Netflix i BBC o Draculi - kiedy premiera?

Claes Bang wystąpi w trzyczęściowej serii, która ma być zupełnie nowym spojrzeniem na powieść Brama Stokera. Każdy z odcinków ma trwać 90 minut. Nad ich realizacją będzie czuwać firma Hartswood Films, która wyprodukowała także "Sherlocka". Scenariusz napiszą Steven Moffat i Mark Gatiss.

Miniserial w Wielkiej Brytanii będzie emitowany na BBC One, zaś poza UK – produkcja będzie dostępna na platformie Netflix. Data premiery nowego "Draculi" nie jest jeszcze znana.

Czy Claes Bang pasuje do roli Draculi?

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix