08.10.2018 15:44

Claire Underwood najgorszym złem świata w nowym zwiastunie „House of Cards”

Netflix opublikował nowy zwiastun ostatniego sezonu „House of Cards”. Możemy w nim zobaczyć jak Claire Underwood odnajduje się w swojej nowej roli - byciu prezydent Stanów Zjednoczonych.

House of Cards
foto: kadr z wideo

Koniec „House of Cards” zbliża się wielkimi krokami - Claire Underwood w poprzednim teaserze ostrzegała widzów, aby nie wierzyli w żadne słowo, które usłyszeli od Franka Underwooda, czyli jej byłego męża. Jednak obraz kobiety, który rysowany jest w nowym zwiastunie sugeruje, że w słowa pani Underwood również nie powinniśmy wierzyć.

Wydarzenia z nowego sezonu spowodują, że nawet Doug Stamper (Michael Kelly) przyznaje, że Claire Underwood jest postacią, której się boi się najbardziej na świecie. A warto przypomnieć, że „najlepszy przyjaciel” Franka to osoba, która zwykle nie pokazuje uczuć, jest chłodna i zachowuje się wręcz jak robot. Oto przedsmak tego, co zobaczmy w 6. sezonie „House of Cards”:

House of Cards - o czym będzie 6. sezon?

Claire zapowiada twardo, że już nigdy nie będzie przyjmowała rozkazów i poleceń od mężczyzn, nie zamierza cofać swoich słów ani gryźć się w język, a także wypowiada wojnę wszystkim, którzy się jej sprzeciwią. Underwood szybko staje się celem dla innych polityków, którzy starają się jej odebrać zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi kraju, a bliscy współpracownicy oskarżają ją o robienie spektaklu i podjudzanie publiczności do uczestnictwa w jej cyrku.

Nowa prezydent USA, Claire Underwood, będzie miała mocnych przeciwników - istotną rolę w nowych odcinkach odegra rodzina Shepherdów. Netflix kilka miesięcy temu zaprezentował pierwsze zdjęcia i opisy Annette, Billa i Duncana Shepherdów z 6. sezonu „House of Cards”.Anette i Bill Shepherd to rodzeństwo, które odziedziczyło Shepherd Unlimited, wiodący konglomerat przemysłowy. Jako bogaci biznesmeni o licznych koneksjach, mają ogromny wpływ na amerykańską scenę polityczną, a także wiedzą jak według nich powinna wyglądać Ameryka.

House of Cards - kiedy premiera?

W styczniu 2018 roku po skandalu wywołanym zarzutami o molestowanie seksualne wobec Kevina Spacey’a, Netflix zdecydował o kontynuowaniu „House of Cards” bez Franka Underwooda. Finałowe odcinki zadebiutują 2 listopada 2018.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale House of Cards Netflix