04.06.2019 15:02

Co by było, gdyby Sowieci wylądowali na Księżycu przed Amerykanami? Apple pokaże serial o alternatywnych losach świata

Platforma Apple TV wypuściła pierwszy zwiastun serialu "For All Mankind", który ukazuje alternatywną historię świata. Jak zmieniłaby się nasza planeta, gdyby kosmonauci z ZSRR wylądowali jako pierwsi na Księżycu?

For All Mankind
foto: kadr z serialu For All Mankind

Wyścig o podbój kosmosu był jednym z licznych ważnych tematów, którymi w latach 60. żyły nie tylko Stany Zjednoczone, ale również cały świat. Finalnie USA było pierwszym państwem, które dotarło do ziemskiego satelity. Każdy, kto uważał na lekcjach historii, wie, że stało się to dokładnie 50 lat temu20 lipca 1969 roku. Jak jednak wyglądałby nasz świat, gdyby misja Apollo 11 wcale nie dotarła na Księżyc jako pierwsza? Na to pytanie stara się odpowiedzieć oryginalny serial Apple TV pod tytułem "For All Mankind".

"For All Mankind" - pierwszy zwiastun serialu Apple TV

Istnieją ludzie, uważający film z lądowania na Księżycu za bujdę na resorach, z którą stoi Stanley Kubrick. Nawet oni nie wykluczają, że pojazd wysłany przez NASA rzeczywiście 50 lat temu stanął na powierzchni satelity. Czy zastawialiście się kiedyś, jak wyglądałby nasz świat, gdyby to kosmonauci z ZSRR wygrali kosmiczny wyścig? Jeśli nigdy nie przeszło Wam to przez myśl, to zrobił to za Was Ronald Moore - twórca serialu "Battlestar Galactica", odpowiedzialny również za "For All Mankind". Okazuje się, że zmieniłoby się praktycznie wszystko, co zapowiada pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji. 

Zmiana wcale nie musiałby oznaczać, że na świecie byłoby od razu gorzej. Po prostu wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej, tym bardziej że lądowanie na Księżycu dolałoby tylko oliwy do ognia w próbie podboju kosmosu. Akcja 1. sezonu ma się rozgrywać w latach 60. i 70., ale twórca pokaże nam również dalsze losy alternatywnej historii świata. Już bowiem zaplanowano kolejne sezony "For All Mankind". 

Foto: biuro prasowe NTV
Foto: biuro prasowe NTV
Przeczytaj także "Czarnobyl": Rosjanie tworzą własny serial o katastrofie. W ich wersji winą obarczone zostanie CIA

"For All Mankind" - kiedy premiera?

W rolach głównych wystąpili między innymi Joel Kinnaman ("The Killing"), Michael Dorman ("Patriot"), Sarah Jones ("The Path"), Shantel VanSanten ("Shooter"), Wrenn Schmidt ("The Looming Tower") i Jodi Balfour ("The Crown"). 1. sezon ma się składać z 10 odcinków. Na razie trudno powiedzieć, kiedy zobaczymy pierwszy z nich, ponieważ sama platforma Apple TV nie dostała jeszcze oficjalnej daty startu. Na razie wiadomo, że "For All Mankind" ma się ukazać jeszcze jesienią 2019 roku i być dostępny również w Polsce.

Zobacz też: Netflix idzie na wojnę z Apple TV+? Usuwa wsparcie dla AirPlay

Tagi: Seriale Zwiastuny Apple