Co czeka serię „The Walking Dead”? Stacja AMC planuje seriale i filmy o żywych trupach

Sergiusz Kurczuk
20.09.2018 14:20
Co czeka serię „The Walking Dead”? Stacja AMC planuje seriale i filmy o żywych trupach Fot. kadr z serialu The Walking Dead

Stacja AMC podtrzymuje swoje dalekosiężne plany związane z marką „The Walking Dead”. Jakie produkcje zobaczymy w przyszłości? 

Niebawem kończy się 4. sezon spin-offu „Fear the Walking Dead”, a już w październiku 2018 roku zobaczymy 9. sezon serialu „The Walking Dead”. Jednak na tych dwóch produkcjach nie skończą się adaptacje komiksu Roberta Kirkmana, ponieważ przedstawiciele stacji AMC mają daleko sięgające plany dotyczące marki o żywych trupach. Telewizyjny survival horror będzie rozwijał się jeszcze przez wiele ładnych lat

„The Walking Dead” - co dalej?

Jak donosi serwis Bloomberg, prezes AMC Josh Sapan stwierdził, że „The Walking Dead” to nie tylko przygody Ricka i jego towarzyszy, ale całe uniwersum, które widzowie będą mieli okazję zgłębić w ciągu najbliższych 10 lat. Na razie wszystko leży w sferze pomysłów, ale całkiem prawdopodobne, że widzowie doczekają się nie tylko kolejnych serialowych spin-offów, opowieści o w świecie zainfekowanym wirusem zombie. W grę wchodzą również filmy pełnometrażowe, rozgrywające się w tym samym świecie. Ponadto zarząd AMC cieszy się z powodu sukcesu serialu poza granicami USA. W związku z tym conajmniej jedna z zapowiedzianych produkcji, będzie rozgrywać się poza terenami Stanów Zjednoczonych. 

Za rozwój marki ma odpowiadać dawny shworunner serialu Scott M. Gimple. W styczniu 2018 roku został osobą odpowiedzialną za content serii „The Walking Dead”. To dość optymistyczne spojrzenie w przyszłość, biorąc pod uwagę, że w 9. sezonie serialu odejdzie aktor Adrew Lincoln, wcielający się od 1. sezonu w głównego bohatera. Czy twórcy będą w stanie utrzymać widownię, po odejściu Ricka Grimesa?

„The Walking Dead” sezon 9. - zapowiedź odejścia Ricka Grimesa

W sieci pojawiły się dwie zapowiedzi nowego sezonu serialu. Zobaczymy w nich, jak potoczyły się losy bohaterów serialu po wydarzeniach z ostatnich odcinków, w których doszło do potężnej wojny z Neganem i jego ludźmi

Czy plany szefów AMC się powiodą? Kiedy zobaczymy nowe spin-offy i co ważniejsze pierwsze filmy na podstawie „The Walking Dead”? Na razie nie podano żadnych konkretów. Fani serii oczekują obecnie na rozpoczęcie 9. sezonu serialu, które nastąpi już 7 października 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.