16.01.2020 17:00

Co dalej z "Mindhunterem"? Pojawiły się nowe informacje związane z 3. sezonem

Netflix wydał oficjalne oświadczenie w sprawie trzeciego sezonu "Mindhuntera". Nie mamy dobrych wieści...

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix

Od premiery drugiego sezonu "Mindhuntera" minęło już pół roku, a Netflix milczał w kwestii ewentualnej kontynuacji. Doniesienia o nowych projektach Davida Finchera nie napawały optymizmem i fani zaczęli się zastanawiać, czy trzecia seria w ogóle powstanie. Teraz platforma wydała oficjalne oświadczenie, które jeszcze bardziej ostudziło nasz zapał. Serial został bowiem zawieszony na czas bliżej nieokreślony.

"Mindhunter" - czy 3. sezon powstanie?

Nadzieja na powstanie trzeciego sezonu "Mindhuntera" wciąż istnieje, zwłaszcza, że aktorzy są zainteresowani powrotem. Szanse na to jednak znacząco zmalały, ponieważ - jak podają zagraniczne media - odtwórcy głównych ról zostali zwolnieni ze swoich kontraktów.

Chinatown
Chinatown
Przeczytaj także "Chinatown" Romana Polańskiego doczeka się prequela. Za serial odpowiedzą David Fincher i Netflix

Zgodnie z oświadczeniem Netfliksa, David Fincher skupia się obecnie na innych projektach, w związku z czym trzeci sezon "Mindhuntera" poszedł w przysłowiową odstawkę. W związku z tym aktorzy otrzymali zielone światło, by związać się z innymi projektami. W oświadczeniu czytamy:

"

David skupia się teraz na tworzeniu swojego pierwszego filmu dla platformy Netflix - "Mank", oraz produkcji drugiego sezonu "Miłości, śmierci i robotów". Możliwe, że w przyszłości powróci do "Mindhuntera", jednak obecnie wydawało się niesprawiedliwym wstrzymywanie aktorów od poszukiwania nowej pracy. "

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także Top 13: seriale podobne do "Mindhuntera". Wśród nich "Detektyw"

Reasumując, trzeci sezon "Mindhuntera" wciąż może powstać, jednak musielibyśmy na niego poczekać przynajmniej kilka lat. I nie mielibyśmy pewności, że wrócą do nas główni bohaterowie, ponieważ aktorzy mogą być wówczas zajęci innymi projektami.

Zobacz też: "Mindhunter" sezon 3 - jacy seryjni mordercy mogą pojawić się w kontynuacji serialu?

Tagi: News Seriale Netflix Mindhunter