Co najchętniej oglądamy na Netflix? Badania wskazały ulubione seriale i filmy Polaków

07.04.2021 15:44
Co najchętniej oglądamy na Netflix? Badania wskazały ulubione seriale i filmy Polaków Fot. materiały prasowe/Netflix

Zastanawialiście się, jakie produkcje na Netfliksie są najpopularniejsze w naszym kraju? Teraz już nie musicie - znamy wyniki badań.

Co oglądamy na Netfliksie?

Firma Comparitech przeprowadziła badania, w których przejrzała historię oglądalności 25 tysięcy użytkowników Netfliksa z 46 krajów na całym świecie. Wygląda na to, że jako użytkownicy jesteśmy fanami komedii i filmów romantycznych - na świecie dominowały bowiem produkcje pokroju "Zmierzchu", "Mamma Mia!", "Wredne dziewczyny", "Notatnik", a szczyt listy zdobyły... "Słodkie zmartwienia". 

Polecamy

Jeśli chodzi zaś o seriale, to wysokie miejsce zdobyły produkcje typu "Przyjaciele", "Stranger Things", "You", "Riverdale", a także "13 powodów". 

A jak sytuacja prezentuje się w Polsce? Niestety, nie znamy pełnych szczegółów, ale definitywnie Comparitech może nas zaskoczyć wynikami swoich badań. Z nich wynika bowiem, że najpopularniejszym filmem na polskim Netfliksie jest... "Harry Potter i Czara ognia". To nawet nie jest najlepsza odsłona tej serii! 

Polecamy

Całkiem niezaskakujące są natomiast wyniki jeśli chodzi o seriale - tutaj konkurencję zdominował "Dom z papieru". Na szczęście wygląda na to, że nie lubimy na Netfliksie oglądać słabych filmów, ponieważ średnio oglądamy produkcje o ocenie 7,25/10 (oceny z IMDb) i zwykle z okolic 2005 roku.

Jeszcze lepiej jest w przypadku seriali - 10 najpopularniejszych produkcji wśród polskich użytkowników miała średnią ocenę 7,94/10. Najchętniej oglądamy dramaty/komedie. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.