14.10.2020 10:06

Conchata Ferrell nie żyje. Gwiazda "Dwóch i pół" zmarła w wieku 77 lat

Conchata Ferrell, znana przede wszystkim jako Berta z serialu "Dwóch i pół", zmarła w wieku 77 lat w wyniku komplikacji po zatrzymaniu krążenia. 

Conchata Ferrell
fot. EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

Conchata Ferrell, aktorka trzykrotnie nominowana do nagrody Emmy, której największą popularność przyniosła rola gosposi Charliego, Berty, w serialu "Dwóch i pół", zmarła w poniedziałek 12 października 2020 w szpitalu Sherman Oaks. Jak podaje portal Deadline, przyczyną śmierci były komplikacje powstałe w wyniku zatrzymania krążenia. Conchata Ferrell miała 77 lat. Odeszła w otoczeniu bliskich.

Łukasz Szumowski
Łukasz Szumowski
Przeczytaj także Łukasz Szumowski trafił do szpitala z powodu koronawirusa

Aktorka chorowała od dłuższego czasu. Jej mąż, Arnie Anderson, w rozmowie z TMZ powiedział, że była hospitalizowana już w maju 2020. Spędziła ponad cztery tygodnie na oddziale intensywnej terapii, gdzie w pewnym momencie doszło do zatrzymania krążenia. Aktorka została przeniesiona do ośrodka leczenia długoterminowego, gdzie przebywała pod respiratorem i była poddawana regularnym dializom. Nie była w stanie mówić ani komunikować się w żaden inny sposób. Mąż i córka nie mogli jej odwiedzać w związku z pandemią koronawirusa

Conchata Ferrell - pożegnanie z aktorką

Aktorkę pożegnali nie tylko członkowie rodziny, ale i przedstawiciele studia Warner Bros., z którymi współpracowała przez wiele lat. Na Twitterze WB pojawił się post żegnający aktorkę.

"

Jesteśmy zasmuceni utratą Conchaty Ferrell i wdzięczni za wszystkie lata, kiedy rozśmieszała nas jako Berta, która będzie żyć wiecznie. "

Do śmierci Conchaty Ferrell odniósł się także Charlie Sheen, gwiazda serialu "Dwóch i pół". 

"

Absolutnie ukochana, wytrawna profesjonalistka, prawdziwa przyjaciółka. Szokująca i bolesna strata. Berta, Twoja opieka nad domem była trochę podejrzana, ale opiekowanie się ludźmi było doskonałe.  "

wszystkich świętych dni wolne
wszystkich świętych dni wolne
Przeczytaj także Wszystkich Świętych: Będą dodatkowe dni wolne od pracy?

Nie tylko "Dwóch i pół". Pamiętne role Conchaty Ferrell

Conchata Ferrell urodziła się 28 marca 1943 roku w Charleston. Karierę rozpoczynała na Broadwayu w sztuce Lanforda Wilsona "Hot l Baltimore". Jej pierwszą dużą rolą filmową była rola Ann Slugger w filmie "Deadly Hero" z 1976 roku. Zagrała w ponad 100 filmach i serialach, jednak największą sławę przyniosła jej rola w "Dwóch i pół".  Aktorka na zawsze pozostanie w pamięci widzów jako gosposia Berta o niewyparzonym języku. Nic w tym dziwnego, ponieważ pojawiła się w ponad 200 odcinkach serialu. Na jej aktorskim koncie zapisało się jednak o wiele więcej ról, m.in. w tak słynnych filmach takich jak "K-Pax", "Erin Brockovich" czy "Edward Nożycoręki". Aktorka była też trzykrotnie nominowana do nagrody Emmy. Po raz pierwszy w 1992 za drugoplanową rolę Susan Bloom w serialu dramatycznym "Prawnicy z miasta aniołów" i dwukrotnie za rolę w komediowym serialu "Dwóch i pół". 

Zobacz też: Mural poświęcony wokaliście Joy Division. Grafika powstała, by walczyć z depresją 

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale