01.12.2017 15:23

Córka Ronalda Reagana wyprodukuje serial o swoim ojcu

USA Network przygotowuje się do produkcji serialu poświęconego 40. prezydentowi Stanów Zjednoczonych, Ronaldowi Reaganowi. Wśród twórców znajdzie się jego córka.

Córka Ronalda Reagana wyprodukuje serial o swoim ojcu
foto: kadr z wideo

Magazyn Deadline w ekskluzywnym materiale poinformował, że Ronald Reagan stanie się bohaterem nowego limitowanego serialu stacji USA Network, która znana jest z seriali: „Mr Robot” czy „W garniturach”. Serial ma być intymną eksploracją życia i kariery 40. prezydenta USA od czasu, gdy pracował jako ratownik, przez barwne lata kariery w Hollywood, aż po jego wzloty i upadki jako prezydenta Stanów Zjednoczonych. Twórcy będą próbowali ukazać, co czyniło z Ronalda Raegana kochającego męża i oddanego ojca, a także amerykański wzór doskonałości.

Scenariusz limitowanej serii napisze David Rambo (scenarzysta serialu „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas”), który zajmie się też jego produkcją. Producentką wykonawczą ma być natomiast Patti Davies, córka Raegana, co czyni z serialu pierwszą produkcję poświęconą prezydentowi, w której tworzeniu weźmie udział członek jego rodziny. Nieznana jest jeszcze data rozpoczęcia zdjęć, data premiery ani obsada serialu.

Ronald Reagan był 40. prezydentem USA. Zanim trafił do Białego Domu był znanym aktorem, który w latach 1937-1964 wystąpił w kilkudziesięciu hollywoodzkich filmach. Rządził w latach 1981 - 1989, uchodząc za wzór amerykańskich cnót. Walczył z komunizmem, zmniejszał podatki, ograniczał wpływ państwa na gospodarkę. Zmarł w 2004 roku w Los Angeles.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale