Critics' Choice Awards 2020: "Once Upon a Time in Hollywood", "Parasite", "Joker" i "1917" wsród laureatów

13.01.2020 10:13
Critics' Choice Awards 2020: "Once Upon a Time in Hollywood", "Parasite", "Joker" i "1917" wsród laureatów Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Jak co roku rozdano statuetki Critics' Choice Awards. Wśród zwycięzców znalazły się filmy "Once Upon a Time in Hollywood", "Parasite", "Joker" "Avengers: Endgame" i "1917".

12 stycznia 2020 roku śmietanka Hollywood zebrała się, żeby rozdać po raz 25. statuetki Critics' Choice Awards. W tym roku konkurencja była spora. Wśród laureatów pojawiło się wiele tytułów, które są przewidywane jako faworyci tegorocznych Oscarów.

Critics' Choice Awards 2020 - które filmy dostały statuetki?

Główną nagrodę zdobył najnowszy film Quentina Tarantino pod tytułem "Once Upon a Time in Hollywood". Jurorzy docenili również południowokoreańską produkcję pod tytułem "Parasite". Nagrody dostały również takie tytuły jak "Joker", "Avengers: Endgame" oraz "1917". Statuetkę za całokształt dostał Eddie Murphy, a Kristen Bell została uhonorowana nagrodą #SeeHer Award. Poniżej prezentujemy pełną listę zwycięzców Critics' Choice Awards 2020.

Critics' Choice Awards 2020 nagrody filmowe

NAJLEPSZY FILM

  • "1917"
  • "Le Mans ’66"
  • "Irlandczyk"
  • "Jojo Rabbit"
  • "Joker"
  • "Małe kobietki"
  • "Historia małżeńska"
  • "Once Upon a Time in Hollywood"

NAJLEPSZY AKTOR

  • Antonio Banderas - "Ból i blask"
  • Robert De Niro - "Irlandczyk"
  • Leonardo DiCaprio - "Once Upon a Time in Hollywood"
  • Adam Driver - "Historia małżeńska"
  • Eddie Murphy - "Dolemite Is My Name"
  • Joaquin Phoenix - "Joker"
  • Adam Sandler - "Uncut Gems"

NAJLEPSZA AKTORKA

  • Awkwafina - "Kłamstwko"
  • Cynthia Erivo - "Harriet"
  • Scarlett Johansson - "Historia małżeńska"
  • Lupita Nyong'o - "To my"
  • Saoirse Ronan - "Małe kobietki"
  • Charlize Theron - "Gorący temat"
  • Renée Zellweger - "Judy"

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

  • Willem Dafoe - "The Lighthouse"
  • Tom Hanks - "A Beautiful Day in the Neighborhood"
  • Anthony Hopkins - "Dwaj papieże"
  • Al Pacino - "Irlandczyk"
  • Joe Pesci - "Irlandczyk"
  • Brad Pitt - "Once Upon a Time in Hollywood"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

  • Laura Dern - "Historia małżeńska"
  • Scarlett Johansson - "Jojo Rabbit"
  • Jennifer Lopez - "Ślicznotki"
  • Florence Pugh "Małe kobietki"
  • Margot Robbie - "Gorący temat"
  • Zhao Shuzhen - "Kłamstewko"

NAJELPSZY MŁODY AKTOR/AKTORKA

  • Julia Butters - "Once Upon a Time in Hollywood"
  • Roman Griffin Davis - "Jojo Rabbit"
  • Noah Jupe - "Słodziak"
  • Thomasin McKenzie - "Jojo Rabbit"
  • Shahadi Wright Joseph - "To my"
  • Archie Yates - "Jojo Rabbit"

NAJLEPSZA OBSADA

  • "Gorący temat"
  • "Irlandczyk"
  • "Na noże"
  • "Małe kobietki"
  • "Historia małżeńska"
  • "Once Upon a Time... in Hollywood"
  • "Parasite"

NAJLEPSZY REŻYSER

  • Noah Baumbach - "Historia małżeńska"
  • Greta Gerwig - "Małe kobietki"
  • Bong Joon Ho - "Parasite" 
  • Sam Mendes - "1917"
  • Josh Safdie i Benny Safdie - "Uncut Gems"
  • Martin Scorsese - "Irlandczyk"
  • Quentin Tarantino - "Once Upon a Time in Hollywood"

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY

  • "Kłamstewko" - Lulu Wang
  • "Na noże" - Rian Johnson
  • "Historia małżenska" - Noah Baumbach
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - Quentin Tarantino
  • "Parasite" - Bong Joon Ho and Han Jin Won

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY

  • "A Beautiful Day in the Neighborhood" - Noah Harpster i Micah Fitzerman-Blue
  • "Irlandczyk" - Steven Zaillian
  • "Joker" - Todd Phillips i Scott Silver
  • "Jojo Rabbit" - Taika Waititi
  • "Małe kobietki" - Greta Gerwig 
  • "Dwóch papieży" - Anthony McCarten

NAJLEPSZE ZDJĘCIA

  • "Le Mans '66" - Phedon Papamichael
  • "Irlandczyk" - Rodrigo Prieto
  • "Joker" - Lawrence Sher
  • "The Lighthouse" - Jarin Blaschke
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - Robert Richardson
  • "1917" - Roger Deaki

NAJLPESZA SCENOGRAFIA

  • "Downton Abbey" - Donal Woods, Gina Cromwell
  • "Irlandczyk" - Bob Shaw, Regina Graves
  • "Joker" - Mark Friedberg, Kris Moran
  • "Małe kobietki" - Jess Gonchor, Claire Kaufman
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - Barbara Ling, Nancy Haigh
  • "Parasite" - Lee Ha Jun
  • "1917" - Dennis Gassner, Lee Sandales

NAJLEPSZY MONTAŻ

  • "Irlandczyk" - Thelma Schoonmaker
  • "Le Mans '66" - Andrew Buckland, Michael McCusker
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - Fred Raskin
  • "Parasite" - Yang Jinmo
  • "Uncut Gems" - Ronald Bronstein, Benny Safdie
  • "1917" - Lee Smith

NAJLPSZE KOSTIUMY

  • "Dolemite Is My Name" - Ruth E. Carter
  • "Downton Abbey" - Anna Robbins
  • "Irlandczyk" - Sandy Powell, Christopher Peterson
  • "Małe kobietki" -- Jacqueline Durran
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - Arianne Phillips
  • "Rocketman" - Julian Day

NAJELPSZA CHARAKTERYZACJA

  • "Gorący temat"
  • "Dolemite Is My Name"
  • "Irlandczyk"
  • "Joker"
  • "Judy"
  • "Once Upon a Time... in Hollywood"
  • "Rocketman"

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE

  • "1917"
  • "Ad Astra"
  • "The Aeronauts"
  • "Avengers: Endgame"
  • "Le Mans '66"
  • "Irlandczyk"
  • "Król Lew"

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY

  • "O Yeti"
  • "Kraina lodu 2"
  • "Jak wytresować smoka III"
  • "I Lost My Body"
  • "Praziomek"
  • "Toy Story 4"

NAJLEPSZY FILM AKCJI

NAJLEPSZA KOMEDIA

  • "Booksmart"
  • "Dolemite Is My Name"
  • "Kłamstewko"
  • "Jojo Rabbit"
  • "Na noże"

NAJELPSZY FILM SCI-FI LUB HORROR

  • "Ad Astra"
  • "Avengers: Endgame"
  • "Midsommar. W biały dzień"
  • "To my"

NAJELPSZY FILM ZAGRANICZNY

  • "Atlantics"
  • "Les Misérables. Nędznicy"
  • "Ból i blask"
  • "Parasite"
  • "Portret kobiety w ogniu"

NAJLEPSZA PIOSENKA

  • "Glasgow (No Place Like Home)" - "Wild Rose"
  • "(I'm Gonna) Love Me Again" - "Rocketman"
  • "I'm Standing With You" - "Przypływ wiary"
  • "Into the Unknown" - "Kraina lodu 2"
  • "Speechless" - "Aladyn"
  • "Spirit" - "Król Lew"
  • "Stand Up" - "Harriet

"NAJLEPSZA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA

  • Michael Abels - "To my"
  • Alexandre Desplat - "Małe kobietki"
  • Hildur Guðnadóttir - "Joker"
  • Randy Newman - "Historia małżeńska"
  • Thomas Newman - "1917"
  • Robbie Robertson - "Irlandczyk"
Przeczytaj także

Critics' Choice Awards 2020 nagrody telwizyjne

NAJEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY

NAJELPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZYM

  • Sterling K. Brown - "Tacy jesteśmy"
  • Mike Colter - "Evil"
  • Paul Giamatti - "Billions"
  • Kit Harington - "Gra o tron"
  • Freddie Highmor - "The Good Doctor"
  • Tobias Menzies - "The Crown"
  • Billy Porter - "Pose"
  • Jeremy Strong - "Sukcesja" 

NAJELPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZYM

  • Christine Baranski - "Sprawa idealna"
  • Olivia Colman - "The Crown"
  • Jodie Comer - "Killing Eve"
  • Nicole Kidman - "Wielkie kłamstewka"
  • Regina King - "Watchmen"
  • Mj Rodriguez - "Pose"
  • Sarah Snook - "Sukcesja"
  • Zendaya - "Euphoria"

NAJELPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU DRAMATYCZYM

  • Asante Blackk - "Tacy jesteśmy"
  • Billy Crudup - "The Morning Show" 
  • Asia Kate Dillon - "Billions"
  • Peter Dinklage - "Gra o tron"
  • Justin Hartley - "Tacy jesteśmy"
  • Delroy Lindo - "Sprawa idealna"
  • Tim Blake Nelson - "Watchem"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU DRAMATYCZNYM

  • Helena Bonham Carter - "The Crown"
  • Gwendoline Christie - "Gra o tron"
  • Laura Dern - "Wielkie kłamstewka"
  • Audra McDonald - "Sprawa idealna"
  • Jean Smart - "Watchmen"
  • Meryl Streep - "Wielkie kłamstewka"

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY

  • "Barry"
  • "Fleabag"
  • "The Marvelous Mrs. Maisel"
  • "Mom"
  • "One Day at a Time"
  • "PEN15"
  • "Schitt's Creek"

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Ted Danson - "Dobre miejsce"
  • Walton Goggins - "The Unicorn"
  • Bill Hader - "Barry"
  • Eugene Levy - "Schitt's Creek"
  • Paul Rudd - "Living with Yourself"
  • Bashir Salahuddin - "Sherman's Showcase"
  • Ramy Youssef - "Ramy"

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Christina Applegate - "Dead to Me"
  • Alison Brie - "GLOW"
  • Rachel Brosnahan - "The Marvelous Mrs. Maisel"
  • Kirsten Dunst - "On Becoming a God in Central Florida"
  • Julia Louis-Dreyfus - "Figurantka"
  • Catherine O'Hara - "Schitt's Creek"
  • Phoebe Waller-Bridge - "Fleabag"

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Andre Braugher - "Brooklyn 9-9"
  • Anthony Carrigan - "Barry"
  • William Jackson Harper, - "Dobre miejsce"
  • Daniel Levy - "Schitt's Creek"
  • Nico Santos - "Superstore"
  • Andrew Scott - "Fleabag"
  • Henry Winkler - "Barry"

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Alex Borstein - "The Marvelous Mrs. Maisel"
  • D'Arcy Carden - "Dobre miejsce"
  • Sian Clifford - "Fleabag"
  • Betty Gilpin - "GLOW"
  • Rita Moreno - "One Day at a Time"
  • Annie Murphy - "Schitt's Creek"
  • Molly Shannon - "The Other Two"

NAJLEPSZY MINISERIAL

  • "Catch-22"
  • "Czarnobyl"
  • "Fosse/Verdon"
  • "Na cały głos"
  • "Niewairygodne"
  • "Jak nas widzą"
  • "Rok za rokiem"

NAJLPESZY FILM TELEWIZYJNY

  • "Brexit"
  • "Deadwood: The Movie"
  • "El Camino: A Breaking Bad Movie" 
  • "Guava Island"
  • "Native Son"
  • "Patsy & Loretta"

NAJLEPSZY AKTOR W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Christopher Abbott - "Catch-22"
  • Mahershala Ali - "True Detective"
  • Russell Crowe - "Na cały głos"
  • Jared Harris - "Czarnobyl"
  • Jharrel Jerome - "Jak nas widzą"
  • Sam Rockwell - "Fosse/Verdo"
  • Noah Wyle - "The Red Line"

NAJLEPSZA AKTORKA W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Kaitlyn Dever - "Unbelievable"
  • Anne Hathaway - "Modern Love"
  • Megan Hilty - "Patsy i Loretta"
  • Joey King - "The Act"
  • Jessie Mueller - "Patsy & Loretta"
  • Merritt Wever - "Niewairygodne"
  • Michelle Williams - "Fosse/Verdo"

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Asante Blackk - "Jak nas widzą"
  • George Clooney - "Catch-22"
  • John Leguizamo - "Jak nas widzą"
  • Dev Patel - "Modern Love"
  • Jesse Plemons - "El Camino: A Breaking Bad Movie"
  • Stellan Skarsgård - "Czarnobyl"
  • Russell Tovey - "Rok za rokiem"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Patricia Arquette - "The Act"
  • Marsha Stephanie Blake - "Jak nas widzą"
  • Toni Collette - "Niewiarygodne"
  • Niecy Nash - "Jak nas widzą"
  • Margaret Qualley - "Fosse/Verdon"
  • Emma Thompson - "Rok za rokiem"
  • Emily Watson - "Czarnobyl"

NAJLEPSZY SERIAL ANIMOWANY

  • "Big Mouth"
  • "BoJack Horseman"
  • "The Dark Crystal: Age of Resistance"
  • "She-Ra and the Princesses of Power"
  • "The Simpson"
  • "Undone"

NAJLEPSZY TALK SHOW

  • Desus & Mero
  • Full Frontal with Samantha Bee
  • The Kelly Clarkson Show
  • Last Week Tonight with John Oliver
  • The Late Late Show with James Corden
  • Late Night with Seth Meyers

NAJLEPSZY WYSTĘP KOMEDIOWY

  • "Amy Schumer: Growin"
  • "Jenny Slate: Stage Fright"
  • "Live in Front of a Studio Audience: Norman Lear's All in the Family and The Jeffersons"
  • "Ramy Youssef: Feelings"
  • "Seth Meyers: Lobby Baby"
  • "Trevor Noah: Son of Patrici"
  • "Wanda Sykes: Not Normal"

Czy zwycięzcy tegorocznego rozdania Critics' Choice Awards pokryją się z laureatami Oscarów 2020? O tym przekonamy się niebawem.

Przeczytaj także

Oscary 2020 - kiedy odbędzie się 92. gala wręczenia prestiżowych nagród?

Amerykańska Akademia Filmowa zdradzi tytuły nominowanych filmów już 13 stycznia 2020 roku. 92. gala rozdania prestiżowych nagród odbędzie się 9 lutegotego samego roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Parasite" to najchętniej oglądany azjatycki film w Polsce od czasu "Wejścia smoka"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.