13.01.2020 10:13

Critics' Choice Awards 2020: "Once Upon a Time in Hollywood", "Parasite", "Joker" i "1917" wsród laureatów

Jak co roku rozdano statuetki Critics' Choice Awards. Wśród zwycięzców znalazły się filmy "Once Upon a Time in Hollywood", "Parasite", "Joker" "Avengers: Endgame" i "1917".

Joaquin Phoenix
foto: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

12 stycznia 2020 roku śmietanka Hollywood zebrała się, żeby rozdać po raz 25. statuetki Critics' Choice Awards. W tym roku konkurencja była spora. Wśród laureatów pojawiło się wiele tytułów, które są przewidywane jako faworyci tegorocznych Oscarów.

Critics' Choice Awards 2020 - które filmy dostały statuetki?

Główną nagrodę zdobył najnowszy film Quentina Tarantino pod tytułem "Once Upon a Time in Hollywood". Jurorzy docenili również południowokoreańską produkcję pod tytułem "Parasite". Nagrody dostały również takie tytuły jak "Joker", "Avengers: Endgame" oraz "1917". Statuetkę za całokształt dostał Eddie Murphy, a Kristen Bell została uhonorowana nagrodą #SeeHer Award. Poniżej prezentujemy pełną listę zwycięzców Critics' Choice Awards 2020.

Critics' Choice Awards 2020 nagrody filmowe

NAJLEPSZY FILM

  • "1917"
  • "Le Mans ’66"
  • "Irlandczyk"
  • "Jojo Rabbit"
  • "Joker"
  • "Małe kobietki"
  • "Historia małżeńska"
  • "Once Upon a Time in Hollywood"

NAJLEPSZY AKTOR

  • Antonio Banderas - "Ból i blask"
  • Robert De Niro - "Irlandczyk"
  • Leonardo DiCaprio - "Once Upon a Time in Hollywood"
  • Adam Driver - "Historia małżeńska"
  • Eddie Murphy - "Dolemite Is My Name"
  • Joaquin Phoenix - "Joker"
  • Adam Sandler - "Uncut Gems"

NAJLEPSZA AKTORKA

  • Awkwafina - "Kłamstwko"
  • Cynthia Erivo - "Harriet"
  • Scarlett Johansson - "Historia małżeńska"
  • Lupita Nyong'o - "To my"
  • Saoirse Ronan - "Małe kobietki"
  • Charlize Theron - "Gorący temat"
  • Renée Zellweger - "Judy"

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

  • Willem Dafoe - "The Lighthouse"
  • Tom Hanks - "A Beautiful Day in the Neighborhood"
  • Anthony Hopkins - "Dwaj papieże"
  • Al Pacino - "Irlandczyk"
  • Joe Pesci - "Irlandczyk"
  • Brad Pitt - "Once Upon a Time in Hollywood"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA

  • Laura Dern - "Historia małżeńska"
  • Scarlett Johansson - "Jojo Rabbit"
  • Jennifer Lopez - "Ślicznotki"
  • Florence Pugh "Małe kobietki"
  • Margot Robbie - "Gorący temat"
  • Zhao Shuzhen - "Kłamstewko"

NAJELPSZY MŁODY AKTOR/AKTORKA

  • Julia Butters - "Once Upon a Time in Hollywood"
  • Roman Griffin Davis - "Jojo Rabbit"
  • Noah Jupe - "Słodziak"
  • Thomasin McKenzie - "Jojo Rabbit"
  • Shahadi Wright Joseph - "To my"
  • Archie Yates - "Jojo Rabbit"

NAJLEPSZA OBSADA

  • "Gorący temat"
  • "Irlandczyk"
  • "Na noże"
  • "Małe kobietki"
  • "Historia małżeńska"
  • "Once Upon a Time... in Hollywood"
  • "Parasite"

NAJLEPSZY REŻYSER

  • Noah Baumbach - "Historia małżeńska"
  • Greta Gerwig - "Małe kobietki"
  • Bong Joon Ho - "Parasite" 
  • Sam Mendes - "1917"
  • Josh Safdie i Benny Safdie - "Uncut Gems"
  • Martin Scorsese - "Irlandczyk"
  • Quentin Tarantino - "Once Upon a Time in Hollywood"

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY

  • "Kłamstewko" - Lulu Wang
  • "Na noże" - Rian Johnson
  • "Historia małżenska" - Noah Baumbach
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - Quentin Tarantino
  • "Parasite" - Bong Joon Ho and Han Jin Won

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY

  • "A Beautiful Day in the Neighborhood" - Noah Harpster i Micah Fitzerman-Blue
  • "Irlandczyk" - Steven Zaillian
  • "Joker" - Todd Phillips i Scott Silver
  • "Jojo Rabbit" - Taika Waititi
  • "Małe kobietki" - Greta Gerwig 
  • "Dwóch papieży" - Anthony McCarten

NAJLEPSZE ZDJĘCIA

  • "Le Mans '66" - Phedon Papamichael
  • "Irlandczyk" - Rodrigo Prieto
  • "Joker" - Lawrence Sher
  • "The Lighthouse" - Jarin Blaschke
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - Robert Richardson
  • "1917" - Roger Deaki

NAJLPESZA SCENOGRAFIA

  • "Downton Abbey" - Donal Woods, Gina Cromwell
  • "Irlandczyk" - Bob Shaw, Regina Graves
  • "Joker" - Mark Friedberg, Kris Moran
  • "Małe kobietki" - Jess Gonchor, Claire Kaufman
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - Barbara Ling, Nancy Haigh
  • "Parasite" - Lee Ha Jun
  • "1917" - Dennis Gassner, Lee Sandales

NAJLEPSZY MONTAŻ

  • "Irlandczyk" - Thelma Schoonmaker
  • "Le Mans '66" - Andrew Buckland, Michael McCusker
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - Fred Raskin
  • "Parasite" - Yang Jinmo
  • "Uncut Gems" - Ronald Bronstein, Benny Safdie
  • "1917" - Lee Smith

NAJLPSZE KOSTIUMY

  • "Dolemite Is My Name" - Ruth E. Carter
  • "Downton Abbey" - Anna Robbins
  • "Irlandczyk" - Sandy Powell, Christopher Peterson
  • "Małe kobietki" -- Jacqueline Durran
  • "Once Upon a Time in Hollywood" - Arianne Phillips
  • "Rocketman" - Julian Day

NAJELPSZA CHARAKTERYZACJA

  • "Gorący temat"
  • "Dolemite Is My Name"
  • "Irlandczyk"
  • "Joker"
  • "Judy"
  • "Once Upon a Time... in Hollywood"
  • "Rocketman"

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE

  • "1917"
  • "Ad Astra"
  • "The Aeronauts"
  • "Avengers: Endgame"
  • "Le Mans '66"
  • "Irlandczyk"
  • "Król Lew"

NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY

  • "O Yeti"
  • "Kraina lodu 2"
  • "Jak wytresować smoka III"
  • "I Lost My Body"
  • "Praziomek"
  • "Toy Story 4"

NAJLEPSZY FILM AKCJI

NAJLEPSZA KOMEDIA

  • "Booksmart"
  • "Dolemite Is My Name"
  • "Kłamstewko"
  • "Jojo Rabbit"
  • "Na noże"

NAJELPSZY FILM SCI-FI LUB HORROR

  • "Ad Astra"
  • "Avengers: Endgame"
  • "Midsommar. W biały dzień"
  • "To my"

NAJELPSZY FILM ZAGRANICZNY

  • "Atlantics"
  • "Les Misérables. Nędznicy"
  • "Ból i blask"
  • "Parasite"
  • "Portret kobiety w ogniu"

NAJLEPSZA PIOSENKA

  • "Glasgow (No Place Like Home)" - "Wild Rose"
  • "(I'm Gonna) Love Me Again" - "Rocketman"
  • "I'm Standing With You" - "Przypływ wiary"
  • "Into the Unknown" - "Kraina lodu 2"
  • "Speechless" - "Aladyn"
  • "Spirit" - "Król Lew"
  • "Stand Up" - "Harriet

"NAJLEPSZA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA

  • Michael Abels - "To my"
  • Alexandre Desplat - "Małe kobietki"
  • Hildur Guðnadóttir - "Joker"
  • Randy Newman - "Historia małżeńska"
  • Thomas Newman - "1917"
  • Robbie Robertson - "Irlandczyk"
Joker
Joker
Przeczytaj także Gwiazdor "Jokera" aresztowany. Za co policja zatrzymała Joaquina Phoenixa?

Critics' Choice Awards 2020 nagrody telwizyjne

NAJEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY

NAJELPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZYM

  • Sterling K. Brown - "Tacy jesteśmy"
  • Mike Colter - "Evil"
  • Paul Giamatti - "Billions"
  • Kit Harington - "Gra o tron"
  • Freddie Highmor - "The Good Doctor"
  • Tobias Menzies - "The Crown"
  • Billy Porter - "Pose"
  • Jeremy Strong - "Sukcesja" 

NAJELPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZYM

  • Christine Baranski - "Sprawa idealna"
  • Olivia Colman - "The Crown"
  • Jodie Comer - "Killing Eve"
  • Nicole Kidman - "Wielkie kłamstewka"
  • Regina King - "Watchmen"
  • Mj Rodriguez - "Pose"
  • Sarah Snook - "Sukcesja"
  • Zendaya - "Euphoria"

NAJELPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU DRAMATYCZYM

  • Asante Blackk - "Tacy jesteśmy"
  • Billy Crudup - "The Morning Show" 
  • Asia Kate Dillon - "Billions"
  • Peter Dinklage - "Gra o tron"
  • Justin Hartley - "Tacy jesteśmy"
  • Delroy Lindo - "Sprawa idealna"
  • Tim Blake Nelson - "Watchem"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU DRAMATYCZNYM

  • Helena Bonham Carter - "The Crown"
  • Gwendoline Christie - "Gra o tron"
  • Laura Dern - "Wielkie kłamstewka"
  • Audra McDonald - "Sprawa idealna"
  • Jean Smart - "Watchmen"
  • Meryl Streep - "Wielkie kłamstewka"

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY

  • "Barry"
  • "Fleabag"
  • "The Marvelous Mrs. Maisel"
  • "Mom"
  • "One Day at a Time"
  • "PEN15"
  • "Schitt's Creek"

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Ted Danson - "Dobre miejsce"
  • Walton Goggins - "The Unicorn"
  • Bill Hader - "Barry"
  • Eugene Levy - "Schitt's Creek"
  • Paul Rudd - "Living with Yourself"
  • Bashir Salahuddin - "Sherman's Showcase"
  • Ramy Youssef - "Ramy"

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Christina Applegate - "Dead to Me"
  • Alison Brie - "GLOW"
  • Rachel Brosnahan - "The Marvelous Mrs. Maisel"
  • Kirsten Dunst - "On Becoming a God in Central Florida"
  • Julia Louis-Dreyfus - "Figurantka"
  • Catherine O'Hara - "Schitt's Creek"
  • Phoebe Waller-Bridge - "Fleabag"

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Andre Braugher - "Brooklyn 9-9"
  • Anthony Carrigan - "Barry"
  • William Jackson Harper, - "Dobre miejsce"
  • Daniel Levy - "Schitt's Creek"
  • Nico Santos - "Superstore"
  • Andrew Scott - "Fleabag"
  • Henry Winkler - "Barry"

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Alex Borstein - "The Marvelous Mrs. Maisel"
  • D'Arcy Carden - "Dobre miejsce"
  • Sian Clifford - "Fleabag"
  • Betty Gilpin - "GLOW"
  • Rita Moreno - "One Day at a Time"
  • Annie Murphy - "Schitt's Creek"
  • Molly Shannon - "The Other Two"

NAJLEPSZY MINISERIAL

  • "Catch-22"
  • "Czarnobyl"
  • "Fosse/Verdon"
  • "Na cały głos"
  • "Niewairygodne"
  • "Jak nas widzą"
  • "Rok za rokiem"

NAJLPESZY FILM TELEWIZYJNY

  • "Brexit"
  • "Deadwood: The Movie"
  • "El Camino: A Breaking Bad Movie" 
  • "Guava Island"
  • "Native Son"
  • "Patsy & Loretta"

NAJLEPSZY AKTOR W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Christopher Abbott - "Catch-22"
  • Mahershala Ali - "True Detective"
  • Russell Crowe - "Na cały głos"
  • Jared Harris - "Czarnobyl"
  • Jharrel Jerome - "Jak nas widzą"
  • Sam Rockwell - "Fosse/Verdo"
  • Noah Wyle - "The Red Line"

NAJLEPSZA AKTORKA W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Kaitlyn Dever - "Unbelievable"
  • Anne Hathaway - "Modern Love"
  • Megan Hilty - "Patsy i Loretta"
  • Joey King - "The Act"
  • Jessie Mueller - "Patsy & Loretta"
  • Merritt Wever - "Niewairygodne"
  • Michelle Williams - "Fosse/Verdo"

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Asante Blackk - "Jak nas widzą"
  • George Clooney - "Catch-22"
  • John Leguizamo - "Jak nas widzą"
  • Dev Patel - "Modern Love"
  • Jesse Plemons - "El Camino: A Breaking Bad Movie"
  • Stellan Skarsgård - "Czarnobyl"
  • Russell Tovey - "Rok za rokiem"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Patricia Arquette - "The Act"
  • Marsha Stephanie Blake - "Jak nas widzą"
  • Toni Collette - "Niewiarygodne"
  • Niecy Nash - "Jak nas widzą"
  • Margaret Qualley - "Fosse/Verdon"
  • Emma Thompson - "Rok za rokiem"
  • Emily Watson - "Czarnobyl"

NAJLEPSZY SERIAL ANIMOWANY

  • "Big Mouth"
  • "BoJack Horseman"
  • "The Dark Crystal: Age of Resistance"
  • "She-Ra and the Princesses of Power"
  • "The Simpson"
  • "Undone"

NAJLEPSZY TALK SHOW

  • Desus & Mero
  • Full Frontal with Samantha Bee
  • The Kelly Clarkson Show
  • Last Week Tonight with John Oliver
  • The Late Late Show with James Corden
  • Late Night with Seth Meyers

NAJLEPSZY WYSTĘP KOMEDIOWY

  • "Amy Schumer: Growin"
  • "Jenny Slate: Stage Fright"
  • "Live in Front of a Studio Audience: Norman Lear's All in the Family and The Jeffersons"
  • "Ramy Youssef: Feelings"
  • "Seth Meyers: Lobby Baby"
  • "Trevor Noah: Son of Patrici"
  • "Wanda Sykes: Not Normal"

Czy zwycięzcy tegorocznego rozdania Critics' Choice Awards pokryją się z laureatami Oscarów 2020? O tym przekonamy się niebawem.

Joker
Joker
Przeczytaj także Nominacje do nagród Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. Wśród faworytów "Joker", "Na noże" i "Parasite"

Oscary 2020 - kiedy odbędzie się 92. gala wręczenia prestiżowych nagród?

Amerykańska Akademia Filmowa zdradzi tytuły nominowanych filmów już 13 stycznia 2020 roku. 92. gala rozdania prestiżowych nagród odbędzie się 9 lutegotego samego roku.

Oscary 2019
Oscary 2019
Przeczytaj także Oscary 2020: gala drugi rok z rzędu bez prowadzącego

Zobacz też: "Parasite" to najchętniej oglądany azjatycki film w Polsce od czasu "Wejścia smoka"

Tagi: News Joker Hollywood Avengers 4 Once Upon a Time in Hollywood