06.06.2019 14:04

"Czarnobyl": Powstanie 2. sezon? Twórca serialu wypowiedział się w tej kwestii

Miniserial stacji HBO pod tytułem "Czarnobyl" zyskał olbrzymią popularność i podbił serca fanów na całym świecie. Czy powstanie 2. sezon produkcji?

Foto: kadr z miniserial "Czarnobyl"
Foto: kadr z miniserial "Czarnobyl"

Finał miniserialu stacji HBO pod tytułem "Czarnobyl" już za nami. Pięcioodcinkowa produkcja powszechnie określana jest mianem "kompletnej", gdyż doskonale przedstawiła i domknęła wszystkie wątki dotyczące katastrofy w Czarnobylu. Jednakże, portal Decider zasugerował, że istnieje szansa powstania 2. sezonu serialu. Co na to scenarzysta?

"Czarnobyl" - powstanie 2. sezon? Jest odpowiedź scenarzysty

Scenarzysta "Czarnobyla", Craig Mazin, wypowiedział się w jednym z wywiadów o idei serialowych antologii, używając słów:

"

Gdybym miał to kontynuować na poziomie całej antologii, przedstawiałoby to najprawdopodobniej śledztwo dotyczące innego aspektu życia w ZSRR - to podejście mnie po prostu fascynuje i zobaczenie tego byłoby w jakiś sposób ekscytujące. "

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Przeczytaj także "Czarnobyl": Brytyjska scenarzystka skrytykowała miniserial HBO za brak aktorów o kolorze skóry innym niż biały

Portal Decider najprawdopodobniej opacznie zrozumiał wypowiedź twórcy, informując swych czytelników, że istnieje realna szansa powstania 2. sezonu "Czarnobyla". Na stronie portalu pojawił się wpis zatytułowany "Chernobyl Season 2? It Could Actually Happen" (pol. "2. sezon Czarnobyla? To ma szansę się wydarzyć").

Craig Mazin odniósł się do tych rewelacji komentując krótko:

"

Z całym szacunkiem dla portalu Decider, ale definitywną odpowiedzią na ich pytanie "Czy powstanie 2. sezon "Czarnobyla"?" jest "Nie". "

Foto: materiały prasowe

"Czarnobyl" - obsada, gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki miniserialu "Czarnobyl" dostępne są za pośrednictwem platformy HBO GO. W produkcji wystąpili między innymi Jared Harris, Stellan Skarsgård, Emily Watson, Philip Barantini, Jessie Buckley i James Cosmo.   

Zobacz też: W których momentach "Czarnobyl" nie był zgodny z faktami?

Tagi: Seriale HBO