"Czarnobyl" przebił "Grę o tron". Jest najlepszym serialem w historii według użytkowników IMDb

30.05.2019 16:53
Gra o tron|undefined Fot. kadr z serialu

"Gra o tron" była przez wiele lat uznawana przez użytkowników portalu IMDb za najlepszy serial w historii telewizji. Teraz fani korzystający z amerykańskiego Filmwebu znaleźli swojego faworyta i jest nim kolejna produkcja HBO. 

"Gra o tron" przez lata triumfowała jako najpopularniejszy serial telewizyjny, który co roku przyciągał przed telewizory dziesiątki milionów fanów z całego świata. W parze z wysoką oglądalnością szła również niemalże nieskazitelna jakość, co docenili użytkownicy IMDb, nagradzając kilka odcinków z ocenami 9,9/10. Okazuje się, "Gra o tron" zyskała właśnie godnego konkurenta.

Gra o tron nie jest już najlepiej ocenianym serialem 

Serial HBO znajduje się na 3. miejscu w rankingu użytkowników IMDb z wynikiem rzędu 9,4/10. Oznacza to, że jest oceniany tak samo dobrze jak "Kompania Braci", "Planeta Ziemia" i "Breaking Bad". Srebrny medal w tej dziedzinie należy natomiast do "Planety Ziemi II", która doczekała się wyniku 9,5/10. Natomiast nowym niekwestionowanym liderem jest "Czarnobyl". Nowa produkcja HBO na razie może się pochwalić średnią ocen na poziomie 9,6/10, a warto zaznaczyć, że do tej pory wyemitowano zaledwie 4 odcinki programu. Najbliższy z nich będzie jednocześnie finałem 1. sezonu miniserialu i zadebiutuje na antenie HBO 3 czerwca 2019 roku.

IMDb Fot. foto: imdb.com
Przeczytaj także

Warto też zaznaczyć, że "Czarnobyl" został oceniony na IMDb zaledwie 80 tysięcy razy. Dla porównania - "Gra o tron" doczekała się ponad 1,5 miliona ocen ze strony użytkowników amerykańskiego Filmwebu. Dlatego należy pamiętać, że wybitne oceny "Czarnobyla" mogą się diametralnie zmienić w ciągu następnych tygodni. 

"Gra o tron" dobiegła końca 20 maja 2019 roku. Telewizja potrzebuje zatem nowej produkcji na pozycji najlepszego i najpopularniejszego serialu w telewizji. Czy będzie nim "Czarnobyl"? Na razie wszystko sugeruje, że tak. Ostatni epizod 1. sezonu produkcji o katastrofie na Ukrainie zadebiutuje już 3 czerwca 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.