01.03.2018 14:33

Nowe „Czarodziejki” znalazły swojego Leo. Kto wcieli się w ich Whitelightera?

Kolejny aktor dołączył do obsady rebootu „Czarodziejek”. Tym razem jest to mężczyzna, który wcieli się w Whitelightera, czyli Ducha Światłości strzegącego głównych bohaterek.

Leo Wyatt Czarodziejki
foto: kadr z serialu „Czarodziejki”

Nowa wersja „Czarodziejek” rośnie w siłę i Moc Trzech już niebawem zapanuje nad stacją The CW. Po średniej i najstarszej siostrze Pruitt przyszedł czas na obsadzenie... Ducha Światłości. 

Kto zagra Whitelightera w reboocie „Czarodziejek”?

W uniwersum serialu „Charmed” Duchami Światłości (ang. Whitelighters) nazywało się magiczne istoty pełniące funkcję aniołów stróżów, którzy strzegli czarownic i przyszłych duchów. W oryginalnej produkcji z końca lat 90. pierwszym Whitelighterem sióstr Halliwell był Leo, który następnie ożenił się ze środkową siostrą, Piper, po czym został śmiertelnikiem. W nowym serialu zastąpi go Harry, który na razie nie został przypisany jako partner do żadnej z czarodziejek (a przynajmniej nie pojawiło się to w opisie postaci). W jego rolę wcieli się Rupert Evans - dobrze znany fanom serialu Amazona „Człowiek z wysokiego zamku”.

Rupert Evans

Pozostała obsada nowych „Czarodziejek”

W reboocie serialu zamiast Prue, Piper, Phoebe (i Paige) Halliwell, w które wcielały się Shannen Doherty, Holly Marie Combs i Alyssa Milano (oraz Rose McGowan), zobaczymy Mel i Madison Pruitt oraz najstarszą Macy, która ma dopiero dowiedzieć się o istnieniu sióstr. Mel, lesbijka i aktywistka z umiejętnością zatrzymywania czasu, została obsadzona jako pierwsza. Zagra ją Melonie Diaz znana z serialu „Pokój 104”. W najmłodszą siostrę, Madison, studentkę pierwszego roku, która potrafi czytać w myślach, wcieli się natomiast Sarah Jeffery („Uwikłana”). Aktorka do roli Macy obdarzonej mocą telekinezy nie została jeszcze wybrana, jednak znamy już nazwisko aktora, który wcieli się w jej chłopaka. Galvina zagra Ser'Darius Blain, czyli młody Fridge z „Jumanji: Przygoda w dżungli”. 

„Czarodziejki” - kiedy premiera?

Pomysłodawczynią nowego serialu jest Jennie Urman, która zrealizuje go z tą samą ekipą, z którą stworzyła „Jane the Virgin”. Reboot „Czarodziejek” na nowo opowie historię trzech sióstr, które odkrywają swoje magiczne moce i od tego momentu muszą godzić walkę z demonami z codziennym życiem. Serial ma być zabawny i bardzo feministyczny. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana, jednak zakłada się, że stacja The CW zaprezentuje pierwszy sezon jeszcze w 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Czarodziejki Charmed News