Popularny serial o magii doczeka się rebootu. Pamiętacie tę produkcję?

Natalia Hluzow
26.01.2018 16:53
Popularny serial o magii doczeka się rebootu. Pamiętacie tę produkcję? Fot. kadr z serialu

Moc Trzech zatriumfuje po raz kolejny. Stacja CW zamówiła nową wersję słynnej telewizyjnej produkcji z początku XXI wieku.

Moda na wszelkie rebooty, remaki i sequele trwa. I to nie tylko w kinie, gdzie triumfy święcą „Blade Runner 2049”, „Jumanji: Welcome to the Jungle” czy setna część „Gwiezdnych wojen”. Telewizja i platformy streamingowe również postanowiły sięgnąć po stare, sprawdzone przepisy i przywrócić na ekran uwielbiane przed laty postaci. Szczególną popularnością cieszą się w tej kwestii osoby obdarzone magicznymi mocami. Po „Sabrinie, nastoletniej czarownicy” przyszedł więc czas na… „Czarodziejki”!

O czym był serial „Czarodziejki”?

W latach 1998 – 2006 Shannen Doherty, Holly Marie Combs i Alyssa Milano wcielały się w siostry Halliwell, które po odziedziczeniu domu po zmarłej babci odkryły, że są potomkiniami potężnych czarownic i że każda z nich jest obdarzona unikatową magiczną mocą. Od tego czasu pozaziemski świat nie dawał im spokoju i wciąż musiały zmagać się nie tylko z codziennymi problemami, ale też z demonami, duchami i wszelkiej maści złoczyńcami.

„Czarodziejki” łączyły w sobie wiele gatunków – od horroru, przez fantasy po komedię obyczajową i melodramat. Serial dzierżył też zaszczytny tytuł najdłużej trwającego serialu, w którym głównymi bohaterkami są kobiety, od stycznia 2006 roku aż do maja 2012, kiedy z tronu strąciły go „Gotowe na wszystko”.

W czołówce serialu przez 8 lat słuchaliśmy piosenki „How Soon Is Now?” The Smiths w wykonaniu Love Spit Love.

Kto zrealizuje reboot serialu „Czarodziejki”?

Pilot serialu zamówiła amerykańska stacja CW. Akcja rebootu będzie toczyła się we współczesności, a nie jak zapowiadano wcześniej w latach 70. Czy nowe „Czarodziejki” będą kontynuacją serii z przełomu wieków, czy ponownie opowiedzą o Prue, Piper i Phoebe? O tym przekonamy się już niebawem, kiedy tylko powstanie zarys nowego serialu.

Jego pomysłodawczynią jest Jennie Urman. Scenariusz ma napisać  Amy Rardin, która wraz z Jessicą O’Toole zajmie się produkcją. Serial wyreżyseruje Brad Silberling. Wszyscy wspomniani twórcy pracowali wcześniej nad realizacją innego serialu CW – „Jane the Virgin”.

Czy nowe „Czarodziejki” trafią do Polski? I kto wcieli się w siostry Halliwell bądź ich następczynie? Będziemy informować Was na bieżąco! 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.