Czego nie zobaczyliśmy w 8. sezonie "Gry o tron"? Pojawiły się usunięte sceny [WIDEO]

26.11.2019 14:11
Czego nie zobaczyliśmy w 8. sezonie "Gry o tron"? Pojawiły się usunięte sceny [WIDEO] Fot. kadr z wideo/ HBO

W sieci pojawiły się sceny, które z różnych powodów nie zostały zawarte w ostatecznej wersji ósmego sezonu "Gry o tron".

Ósmy sezon "Gry o tron" z pewnością przejdzie do historii telewizji. Jedni zapamiętają go jako widowiskową kulminację jednego z najpopularniejszych seriali w dziejach, inni z kolei jako spektakularną porażkę. Kilka miesięcy po wielkim finale serialu stacja HBO opublikowała sceny, które z różnych powodów nie znalazły się w ostatecznej wersji ostatnich odcinków.

"Gra o tron" - sceny usunięte z ósmego sezonu

Zaprezentowane sceny miały się znaleźć w odcinkach 1-4. W pierwszej z nich widzimy Daenerys Targaryen, która zaraz po przybyciu do Winterfell przechadza się w towarzystwie Jona Snow. Skróconą wersję tej sceny widzieliśmy w odcinku, tutaj jednak dostajemy znacznie lepsze spojrzenie na nieufność, z jaką ludzie Północy podchodzili do Matki Smoków i bierność, jaką w tej kwestii wykazywał jej ukochany.

Przeczytaj także

Kolejna ze scen, przedstawiająca sir Davosa, jest niewielkim przedłużeniem tego, co widzieliśmy w odcinku drugim. Prawdziwym konkretem jest to, co następuje później. Kolejna ze scen przenosi nas bowiem do epizodu trzeciego, czyli słynnej bitwy o Winterfell. Obserwujemy tu Żelaznych Ludzi błądzących po lesie śladami Innych. Następnie jesteśmy świadkami tego, jak Sansa Stark i Tyrion Lannister używają Smoczego Szkła ratując Missandei, Gilly i małego Sama.

Przeczytaj także

Ostatnia scena odbywa się po bitwie, czyli w odcinku czwartym. Obrazuje ona Daenerys droczącą się ze swoimi przyjaciółmi - Missandei i Szarym Robakiem. O tym momencie było głośno, gdy światło dzienne ujrzały scenariusze odcinków. Zakładano wówczas, że scena ta miała na celu lepsze ukazanie przemiany Niespalonej w Szaloną Królową. Wygląda jednak na to, że całość powstała ostatecznie w bardziej komediowym tonie i zapewne dlatego scena nie znalazła się ostatecznie w odcinku.

Przeczytaj także

Choć "Gra o tron" dobiegła końca, stacja HBO nie zamierza opuścić krainy Westeros tak szybko. Już w przyszłym roku mają ruszyć zdjęcia do spin-offa serialu o tytule "House of the Dragon". Poznamy w nim szczegółową historię rodu Targaryenów, od Podboju Aegona Zdobywcy do utraty korony przez Szalonego Aerysa II.

Zobacz też: "Gra o Tron" - twórcy zdradzili, w której scenie posunęli się za daleko

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.