Czy Batman pojawi się w serialu „Arrow”?

Kamil Kacperski
19.10.2017 12:45
Czy Batman pojawi się w serialu „Arrow”? Fot. kadr z wideo

Nietoperz z Gotham być może już niedługo odwiedzi Star City, czyli miasto, w którym operuje Green Arrow, tytułowy bohater serialu.

W drugim odcinku szóstego sezonu „Arrowa” padło nazwisko Bruce’a Wayne’a, czyli alter-ego Batmana. Premierowy odcinek sezonu zakończyła scena, w której Oliver Queen (Stephen Amell) ogląda wiadomości i ku swojemu zdziwieniu widzi zdjęcie siebie w stroju Green Arrowa, bez kaptura i maski.

W kolejnym odcinku prezydent Star City musi załagodzić sytuację i nie pozwolić, żeby jego podwójne życie wyszło na jaw:

Dotychczas fani mieli teorie, czy Bruce Wayne należy do części „Telewizyjnego Uniwersum Arrowa”, jednak ostatni odcinek oficjalnie potwierdził, że miliarder z Gotham istnieje w świecie „Flasha”, „Arrowa” i „Supergirl”. Czy jednak będziemy mieli okazje zobaczyć Wayne’a w akcji? A raczej, czy pojawi się Batman?

Trudno przewidzieć, ponieważ Warner Bros, który posiada prawa filmowe do tych wszystkich postaci, nie jest fanem umieszczania swoich największych superbohaterów w serialach. Jednak, jak pokazał przykład „Supergirl”, WB są skłonni do zmiany swojego zdania – w końcu Superman pomagał w kilku odcinkach swojej kuzynce Karze. Może sygnalizuje to zmianę również w podejściu do Batmana?

Na przeszkodzie może jednak stanąć inny serial na podstawie komiksów DC, a mianowicie „Gotham”, emitowane na antenie FOX. Ta produkcja skupia się całkowicie na „powstaniu” Batmana, jego sojusznikach oraz wrogach. Warner Bros może nie chcieć ryzykować obniżenia zainteresowania bohaterem poprzez nadmierne eksponowanie nietoperza.

Co prawda „Liga Sprawiedliwości” swoją premierę ma dopiero 17 listopada 2017 roku, w „Gotham” Bruce ma dopiero 15 lat, a w „Arrow” dotychczas tylko użyto nazwiska Wayne’a, to  mimo tego, Batman raczej nieprędko pojawi się na ekranach naszych odbiorników telewizyjnych.  

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.