Czy Freddie Mercury był ikoną gejów? Gwiazdor "Bohemian Rhapsody" odpowiedział na to pytanie

Sergiusz Kurczuk
24.10.2018 14:40
Czy Freddie Mercury był ikoną gejów? Gwiazdor "Bohemian Rhapsody" odpowiedział na to pytanie Fot. kadr z filmu Bohemian Rhapsody

Raimi Malek, który wcielił się we Freddiego Mercury'ego w biografii zespołu Queen "Bohemian Rhapsody", odpowiedział na kontrowersyjne pytanie dotyczące słynnego muzyka.

Już niedługo do kin trafi długo wyczekiwany film o zespole Queen pod tytułem "Bohemian Rhapsody". Biografia grupy opowie historię ikony rocka, skupiając się nie tylko na Freddiem Mercurym granym przez Raimiego Maleka, ale również pozostałych członkach Queen. Nie da się jednak ukryć, że to lider zespołu wzbudza największe zainteresowanie widzów. Nie bez przyczyny, ponieważ Mercury był niezwykle barwną postacią. Aktor został zapytany o to, czy muzyk był według niego ikoną homoseksualistów.

"Bohemian Rhapsody" - Raimi Malek o Freddiem Mercurym

Historia ukazana w filmie "Bohemian Rhapsody" rozpocznie się w roku 1970, kiedy powstał zespół Queen. Widzowie prześledzą losy członków grupy przez kolejne 15 lat, aż do słynnego występu na stadionie Wembley podczas Live Aid. Jeden ze zwiastunów filmu został skrytykowany, ponieważ część widzów uznała, że produkcja nie ukazuje biseksualizmu piosenkarza. Trudno jednak oceniać cały film przez pryzmat kilkuminutowego zlepka wyrwanych z kontekstu scen.

Portal Into podczas wywiadu z Malikiem postanowił ponownie poruszyć kwestię homoseksualizmu postaci granej przez aktora. Czy według niego Mercury był ikoną gejów?

Najlepsze w nim było to, że nigdy nie chciał i nie uważał się za osobę, którą można włożyć w ramy czegokolwiek. Po prostu był. Słyszałem, że kiedy go zapytano, powiedział "Jestem po prostu sobą". Jeśli dla jednych jest ikoną, to nie ma powodu, by dodawać kolejny przymiotnik.

Fani Freddy'ego Mercury'ego mają mieszane uczucia, co do odpowiedzi Maleka. Niektórzy są zadowoleni, że aktor uszanował decyzję muzyka, natomiast innych oburzają wymijające zdania wypowiedziane przez gwiazdora "Bohemian Rhapsody".

"Bohemian Rhapsody" - kiedy premiera filmu?

Polska premiera produkcji w reżyserii Bryana Singera i Dextera Fletchera odbędzie się 2 listopada 2018 roku. Oprócz Maleka w filmie wystąpią Lucy Boynton, Mike Myers, Gwilym Lee, Ben Hardy, Joseph Mazzello, Aidan Gillen i Tom Hollander. Za scenariusz filmu odpowiada Anthony McCarten. To nie jedyna produkcja o brytyjskich gwiazdach, która wyjdzie spod skrzydeł Fletchera. W 2019 roku zobaczymy biografię Eltona Johna zatytułowaną "Rocketman".

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.