22.05.2019 12:37

Czy "Gra o tron" doczeka się kontynuacji? Szef HBO dał jednoznaczną odpowiedź na to pytanie

Casey Bloys - szef HBO został zapytany o powrót postaci z "Gry o tron" w nadchodzących spin-offach lub ewentualnej kontynuacji serialu. Jak brzmi odpowiedź?

Maisie Williams (Gra o tron)
foto: kadr z filmu Gra o tron

Ostatni sezon "Gry o tron" dobiegł końca i chociaż w perspektywie są spin-offy rozgrywające się w Westeros, nie wszyscy fani poradzili sobie z finałem produkcji. W związku z dość otwartym zakończeniem, widzowie zastanawiają się, czy twórcy planują kontynuację serialu, albo chociaż powrót niektórych bohaterów w innych serialach osadzonych w świecie "Gry o tron". Szef HBO postanowił wyjaśnić tę kwestię.

Zobacz także: Reakcje fanów za kończenie produkcji. Co sądzą o ostatnim odcinek "Gry o Tron"?

"Gra o tron" - czy powstanie kontynuacja serialu HBO?

Serial opowiadający o walce o Żelazny Tron powstawał niemal od 10 lat i sprawił, że finałowy sezon pobił kilka wyników oglądalności. "Gra o tron" stała się prawdziwym fenomenem, a dyskusje na temat zakończenia produkcji toczą fani na całym świecie. Z ekonomicznego punktu widzenia kontynuacja "Gry o tron" miałaby więc całkiem sensowne uzasadnienie. Dziennikarze The Hollywood Reporter postanowili zapytać o tę kwestię Caseya Bloysa - szefa stacji. Bloys wypowiadał się już na ten temat i nie zmienił zdania.

"

Nie, nie nie. Nie. Częściowo jest tak, że chcę, żeby ten serial - "Gra o tron", serial Dana i Davida [Weissa i Benioffa], był autonomiczną sprawą. Nie chcę wyciągać bohaterów z tego świata, którzy znakomicie się w nim sprawdzali i umieszczać ich w innym świecie, stworzonym przez kogoś innego. Chcę mu pozwolić być dziełem sztuki, którym jest. To jedyny powód, dla którego nie próbuje robić tego serialu w nieskończoność. Świat George'a [R.R. Martina] jest bardzo szeroki i można nim podążać na wiele sposobów. Dlatego próbowaliśmy robić rzeczy, które sprawiałyby wrażenie odrębności - i uniknąć ciągłego odtwarzania tego serialu. To prawdopodobnie jeden z powodów, dla których obecnie sequel, albo jakiekolwiek podejmowanie tematów bohaterów serialu nie ma dla nas sensu. "

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także "Gra o tron": Emilia Clarke oglądała przemówienia Hitlera, by przygotować się do finału

Jak widać, twórcy nie planują podejmować wątków, które pozostały otwarte. Nie zapominajmy, że "Gra o tron" powstała na podstawie sagi "Pieśni lodu i ognia", która już niedługo otrzyma wyraźne zakończenie. Twórcy serialu postanowili wykorzystać świat stworzony przez George'a R.R. Martina w inny sposób - po przez poszerzanie jego historii. Stanie się to dzięki nadchodzącym spin-offom, które będą jednocześnie prequelami. Bloys potwierdził, że HBO pracuje obecnie nad trzema serialami rozgrywającymi się w Westeros.

"Gra o tron" - kiedy premiera pierwszego spin-offu serialu?

Obecnie twórcy pierwszego z nich są w fazie preprodukcji. Ekipa już przygotowuje się do pracy w Irlandii Północnej. Zdjęcia mają ruszyć w czerwcu 2019 roku. Jedną z głównych ról zagra Naomi Watts. Na razie nie wiadomo, o czym będzie nadchodząca produkcja. Premiera została zaplanowana na pierwszą połowę 2020 roku.

Zobacz też: Jak bohaterowie "Gry o tron" zmienili się w ciągu 8 sezonów serialu?

Będziecie oglądać spin-offy "Gry o tron"?

Tagi: Seriale Gra o tron HBO Gra o tron: sezon 8