Czy "Gra o tron" doczeka się kontynuacji? Szef HBO dał jednoznaczną odpowiedź na to pytanie

22.05.2019 12:37
Czy "Gra o tron" doczeka się kontynuacji? Szef HBO dał jednoznaczną odpowiedź na to pytanie Fot. kadr z filmu Gra o tron

Casey Bloys - szef HBO został zapytany o powrót postaci z "Gry o tron" w nadchodzących spin-offach lub ewentualnej kontynuacji serialu. Jak brzmi odpowiedź?

Ostatni sezon "Gry o tron" dobiegł końca i chociaż w perspektywie są spin-offy rozgrywające się w Westeros, nie wszyscy fani poradzili sobie z finałem produkcji. W związku z dość otwartym zakończeniem, widzowie zastanawiają się, czy twórcy planują kontynuację serialu, albo chociaż powrót niektórych bohaterów w innych serialach osadzonych w świecie "Gry o tron". Szef HBO postanowił wyjaśnić tę kwestię.

Zobacz także: Reakcje fanów za kończenie produkcji. Co sądzą o ostatnim odcinek "Gry o Tron"?

"Gra o tron" - czy powstanie kontynuacja serialu HBO?

Serial opowiadający o walce o Żelazny Tron powstawał niemal od 10 lat i sprawił, że finałowy sezon pobił kilka wyników oglądalności. "Gra o tron" stała się prawdziwym fenomenem, a dyskusje na temat zakończenia produkcji toczą fani na całym świecie. Z ekonomicznego punktu widzenia kontynuacja "Gry o tron" miałaby więc całkiem sensowne uzasadnienie. Dziennikarze The Hollywood Reporter postanowili zapytać o tę kwestię Caseya Bloysa - szefa stacji. Bloys wypowiadał się już na ten temat i nie zmienił zdania.

Nie, nie nie. Nie. Częściowo jest tak, że chcę, żeby ten serial - "Gra o tron", serial Dana i Davida [Weissa i Benioffa], był autonomiczną sprawą. Nie chcę wyciągać bohaterów z tego świata, którzy znakomicie się w nim sprawdzali i umieszczać ich w innym świecie, stworzonym przez kogoś innego. Chcę mu pozwolić być dziełem sztuki, którym jest. To jedyny powód, dla którego nie próbuje robić tego serialu w nieskończoność. Świat George'a [R.R. Martina] jest bardzo szeroki i można nim podążać na wiele sposobów. Dlatego próbowaliśmy robić rzeczy, które sprawiałyby wrażenie odrębności - i uniknąć ciągłego odtwarzania tego serialu. To prawdopodobnie jeden z powodów, dla których obecnie sequel, albo jakiekolwiek podejmowanie tematów bohaterów serialu nie ma dla nas sensu.

Przeczytaj także

Jak widać, twórcy nie planują podejmować wątków, które pozostały otwarte. Nie zapominajmy, że "Gra o tron" powstała na podstawie sagi "Pieśni lodu i ognia", która już niedługo otrzyma wyraźne zakończenie. Twórcy serialu postanowili wykorzystać świat stworzony przez George'a R.R. Martina w inny sposób - po przez poszerzanie jego historii. Stanie się to dzięki nadchodzącym spin-offom, które będą jednocześnie prequelami. Bloys potwierdził, że HBO pracuje obecnie nad trzema serialami rozgrywającymi się w Westeros.

"Gra o tron" - kiedy premiera pierwszego spin-offu serialu?

Obecnie twórcy pierwszego z nich są w fazie preprodukcji. Ekipa już przygotowuje się do pracy w Irlandii Północnej. Zdjęcia mają ruszyć w czerwcu 2019 roku. Jedną z głównych ról zagra Naomi Watts. Na razie nie wiadomo, o czym będzie nadchodząca produkcja. Premiera została zaplanowana na pierwszą połowę 2020 roku.

Zobacz też: Jak bohaterowie "Gry o tron" zmienili się w ciągu 8 sezonów serialu?

 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.