13.08.2018 11:11

Czy Joey z „Przyjaciół” upiekł dziecko w piekarniku? Dziwny kadr z serialu stał się źródłem nowej teorii

Nowa teoria odnośnie jednej z najbardziej lubianych postaci z serialu pojawiła się wśród użytkowników Reddita. Jeden z nich postanowił nieco dokładniej przyjrzeć się, co znajduje się w piekarniku Joey'a. 

Joey Tribbiani
foto: kadr z wideo winoni71 - „Friends - How you doin' [1080p]”

Chociaż od wyemitowania ostatniego sezonu „Przyjaciół” minęło już prawie 14 lat, popularność serii wśród fanów wciąż jest ogromna. Miłośnicy serialu niemalże nieustannie marzą o powrocie na ekrany telewizorów przygód Rachel, Moniki, Phoebe, Rossa, Chandlera i Joey'a.  Ostatnio na portalu Reddit pojawiła się dość osobliwa teoria odnośnie granego przez LeBlanca bohatera - niepoprawnego podrywacza, Joey'a Tribbianiego. Okazuje się, że jeden z najbardziej lubianych bohaterów serii wcale nie musiał być taki miły.

Czy Joey z „Przyjaciół” gotuje dziecko w piekarniku?

Dosyć ciekawa teoria pojawiła się ostatnio wśród użytkowników portalu Reddit. W jednej ze scen w serialu Joey znajduje się w kuchni swojego mieszkania. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak uwagę internautów przykuł piekarnik mężczyzny. A konkretniej, jego zawartość. Przez jego szybę możemy bowiem dostrzec coś co najmniej dziwnego. Dziwna, blada postać na pierwszy rzut oka przypomina... ludzkie dziecko. 

Internauci niezwłocznie zaczęli snuć teorie odnośnie tego, co mógł piec Joey. Jedni twierdzili, że zawartość piekarnika wygląda jak łysy kot, którego w jednym z odcinków postanowiła kupić Rachel. Inni przypomnieli natomiast znaną scenę, w której Monica podczas Dnia Dziękczynienia założyła na głowę wielkiego świątecznego indyka. Jeden z użytkowników stwierdził nawet, że tajemniczy obiekt z kuchni Joey'a do złudzenia przypomina jego wujka.

Najbardziej prawdopodobna wydaje się teoria, że Joey mógł trzymać w swoim piekarniku sporych rozmiarów figurkę żółtego M'M's'a. Ponoć jest to wersja zabawki, w której postać przedstawiona jest siedząca na fotelu i trzymająca w dłoni pilot od telewizora. Wszystkim fanom serialu z pewnością ta scena od razu skojarzy się z samym Joey'em i jego współlokatorem, Chandlerem - oglądanie telewizji było bowiem jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu tej dwójki.

Czy istnieją szanse na kolejny sezon „Przyjaciół”?

Nie od dziś wiadomo, że wielu fanów serialu marzy o ponownym zobaczeniu losów stałych bywalców kawiarni Central Perk. Ostatnimi czasy ogłoszono bowiem reaktywację wielu popularnych seriali z lat 90., tak więc i miłośnicy „Przyjaciół” wciąż mają nadzieję na powrót ulubionej serii. Czy jednak są na to jakiekolwiek szanse? Niedawno w rozmowie z magazynem In Style, Jennifer Aniston przyznała, że nie miałaby nic przeciwko ponownego wcielenia się w postać Rachel Green. Innego zdania jest jednak wcielający się w postać Joey'a, Matt LeBlanc. Aktor uważa „Przyjaciół” za zamkniętą opowieść, natomiast jej miłośników zachęca do poznania dalszych losów ulubionych bohaterów za pomocą wyobraźni. No cóż, fanom serialu pozostaje jedynie po raz kolejny obejrzeć 10 sezonów serii, a także korzystać z kreatywności internautów - na przykład słuchając całkiem nowych aranżacji słynnej już czołówki produkcji w wersji metalowej oraz wykonanej przez 49 innych filmów.

Lubicie serial „Przyjaciele”? Chcielibyście, żeby po latach wrócił na ekrany telewizorów?

Olga Konarzycka
Tagi: Przyjaciele