08.03.2018 10:44

Czy Mark Hamill zagra Vesemira w „Wiedźminie” Netfliksa?

Nazwisko aktora padło w dyskusji dotyczącej obsady nadchodzącego serialu. Mark Hamill nie jest zaznajomiony z dokonaniami Andrzeja Sapkowskiego, nie zmienia to jednak faktu, że zareagował na propozycję pozytywnie.

Vesemir w Wiedźminie 3
foto: kadr z gry

Produkcja „Wiedźmina” powoli, ale konsekwentnie idzie do przodu. Twórczyni serialu, Lauren S. Hissrich potwierdziła w lutym 2018 roku, że powstał już scenariusz do pierwszego odcinka produkcji. Podzieliła się również krótkimi opisami postaci, które będą towarzyszyły Geraltowi w jego przygodach. Wśród nich znalazł się oczywiście Vesemir, czyli mentor wiedźminów z Kaer Morhen. 

Według scenarzystki/twórczyni, najstarszy z łowców potworów jest:

  • ojcowski
  • mądry
  • dziarski (mimo tego, że jest...)
  • starożytny
foto: screen z Twitter.com/LHissrich

Pewna grupa fanów o nazwie Club Star Wars zaproponowała, aby w Vesemira wcielił się sam Luke Skywalker, czyli Mark Hamill. Sam aktor przyznał, że jest to bardzo dobry pomysł:

"

Nie mam pojęcia czym to jest, ani o czym to jest, ale zgadzam się, że mógłby/powinien być grany przeze mnie. "

Mark Hamill wiedźminem?

Ta krótka wiadomość od aktora wywołała prawdziwą burzę wśród fanów, którzy chcieliby zobaczyć Luke'a Skywalkera w roli nauczyciela Geralta i reszty wiedźminów. Do zabawy włączył się oficjalny profil serii na Twitterze, który udostępnił przerobione zdjęcie Vesemira z twarzą Hamilla. Efekt jest zaskakująco dobry:

Chcielibyście zobaczyć Marka Hamilla w „Wiedźminie” Netfliksa?

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix