Czy „Twin Peaks” powróci z 4. sezonem?

Natalia Hluzow
30.10.2017 14:54
Czy „Twin Peaks” powróci z 4. sezonem? Fot. kadr z wideo

Po hucznym powrocie serialu w 2017 roku fani czekają na więcej. Czy istnieją szansę, że twórcy spełnią ich nadzieje?

David Lynch i Mark Frost zaprosili wszystkich telewidzów do przedziwnego miasteczka Twin Peaks w 1990 roku, tworząc fenomen na światową skalę. Kiedy w 2014 roku świat obiegła wieść, że kultowy serial Lyncha i Frosta powróci na ekrany po niemal 25 latach, fani nie posiadali się z radości. Ostatecznie serial powstał trzy lata później, w 2017 roku, jako produkcja Showtime. Za kamerą ponownie stanął David Lynch, zapraszając przed nią znanych z poprzednich sezonów aktorów, w tym samego Kyle’a MacLachlana w roli agenta Coopera. 3. sezon „Twin Peaks” z 2017 roku, choć nie dorównał oryginałowi z początku lat 90., zebrał pochlebne recenzje i został dobrze odebrany przez fanów. Dlatego też publiczność zaczęła domagać się kolejnego sezonu. Czy twórcy spełnią te oczekiwania?

twin peaks 4 2 Fot. foto: kadr z wideo

Lynch i Frost nie zaprzeczają, ale też niczego nie obiecują. W jednym z ostatnich wywiadów dla Indie Wire Mark Frost powiedział, że:

To wciąż otwarte pytanie, nad którym się zastanawiamy i nad którym rozmyśla również Showtime.

Frost poparł jednocześnie Lyncha, który wspominał niedawno, że nawet jeśli otrzymaliby zielone światło od producentów, stworzenie kolejnego sezonu zajęłoby lata. Jak mówi Frost:

To coś, nad czym trzeba myśleć długo i intensywnie. Podejmiemy decyzję, kiedy będzie ku temu odpowiedni moment. Na pewno nie ma sensu się z tym spieszyć.

Zakończenie 3. sezonu „Twin Peaks” przyniosło więcej pytań niż odpowiedzi, co mogłoby sugerować, że serial będzie kontynuowany. Jednocześnie tego typu pożegnanie z serią, bardzo pasowałoby do jej charakteru. Jeśli Lynch i Frost zdecydują się na stworzenie 4. sezonu „Twin Peaks”, fani na pewno będą wniebowzięci. Jednak nawet jeżeli to nastąpi, nic nie wskazuje na to, by miało to nastąpić szybko.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.