Czy Tyrion umrze w 8. sezonie „Gry o tron”? Peter Dinklage skomentował finał serialu

Sergiusz Kurczuk
16.10.2018 11:17
Czy Tyrion umrze w 8. sezonie „Gry o tron”? Peter Dinklage skomentował finał serialu Fot. kadr z serialu Gra o tron

Aktor wcielający się w Tyriona w serialu „Gra o tron” zdradził swoje przemyślenia na temat finału hitu HBO. Czy Peter Dinklage zdradził los jednego z Lannisterów?

Na finał serialu „Gra o tron” czekają miliony widzów na całym świecie. Po 7 latach od premiery 1. sezonu w końcu dowiemy się, jak zakończy się walka o Żelazny tron i całe Westeros. Najwięcej emocji wzbudza pytanie, kto przeżyje ostatnie 6 odcinków serialu HBO. Poprzednie sezony udowodniły, że trup w „Grze o tron” ściele się gęsto i często zdarzało się, że ginęły popularne postacie. Ostatnio twórcy ograniczyli się z uśmiercaniem bohaterów, ale fani od dawna snują teorie dotyczące tego, kto zginie w 8. sezonie serialu. Peter Dinklage, który wciela się w Tyriona Lannistera, został zapytany o swoje wrażenia po zakończeniu zdjęć do „Gry o tron”. Aktor uchylił rąbka tajemnicy na temat losów karła. 

„Gra o tron” sezon 8. - Tyrion Lannister umrze?

New York Magazine przeprowadził wywiad z Dinklagem dotyczący jego najnowszej roli. Chodzi o biograficzny film HBO „My Dinner With Hervé”, w którym gwiazdor wcielił się w główną rolę. Przy okazji Dinklage został zapytany o finał „Gry o tron”. Jego wypowiedź wprowadziła wielu fanów serialu w konsternację. 

Myślę, że (Tyrion) dostał bardzo dobre zakończenie swojego wątku. Bez względu na to, co się wydarzy, śmierć może być świetną drogą ucieczki. 

Miłośnicy „Gry o tron” od razu stwierdzili, że Dinklage zaspoilerował los swojego bohatera. W wypowiedzi rzeczywiście pojawia się sugestia, że Tyrion poniesie śmierć. Słowa o ucieczce sugerują, że karzeł może zginąć w bitwie z armią Białych Wędrowców, która w ostatnim odcinku 7. sezonu zburzyła Mur oddzielający Innych od reszty Westeros. Autor wywiadu David Marchese dodał jednak do wypowiedzi aktora przypis, w którym wyjaśnił kontekst jego wypowiedzi. 

Przyjąłem, że to, co powiedział Dinklage, nie jest sugestią, że Tyrion zginie, ale raczej próbą otwarcia możliwości, które mogą czekać bohatera w przyszłości. 

Trudno sobie wyobrazić, że aktor takiej klasy jak Dinklage przez przypadek wyjawił losy swojego bohatera. W końcu twórcy serialu robią wszystko, by utrzymać fabułę finałowego sezonu w tajemnicy do samego końca. 

„Gra o tron” sezon 8. - kiedy premiera?

Aby poznać los Tyriona Lannistera, będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. HBO wciąż nie podało konkretnej daty premiery 8. sezonu „Gry o tron”. Obecnie serial wchodzi w fazę postprodukcji. Wiadomo jedynie, że pierwszy odcinek finału hitu HBO zobaczymy w 2. połowie 2019 roku

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.