Czy gwiazda „American Horror Story” wywołała ducha podczas kręcenia jednej ze scen serialu?

Sergiusz Kurczuk
29.08.2018 11:52
Czy gwiazda „American Horror Story” wywołała ducha podczas kręcenia jednej ze scen serialu? Fot. kadr z serialu American Horror Story: Sabat

Taissa Farmiga, którą niedługo zobaczymy w horrorze „Zakonnica”, występowała również w serialu „American Horror Story: Sabat”. Po zdjęciach do jednego z odcinków, doświadczyła spotkania z paranormalna siłą. 

Kino grozy w ostatnich miesiącach przeżywa renesans. Na dobre zaczął się dzięki sukcesom filmów „Uciekaj!” i „To”, ale do popularności horroru przyczyniły się również „Dziedzictwo. Hereditary” czy „Ciche miejsce”. Oczywiście nie oznacza to, że wcześniej nie powstawały przerażające opowieści. Jednym z najpopularniejszych horrorów ostatnich lat jest seria „Obecność”. Niedługo do kin wchodzi najnowszy spin-off horrorowego uniwersum pod tytułem „Zakonnica”. W filmie wystąpi Taissa Farmiga, dobrze znana widzom serialu „American Horror Story”. Dziennikarz portalu Dread Central postanowił zapytać aktorkę, czy doświadczyła w swojej karierze spotkania ze zjawiskami nadprzyrodzonymi

Aktorka z „American Horror Story: Sabat” spotkała ducha?

Pytanie wcale nie jest bezzasadne. Reżyser „Zakonnicy” Corin Hardy, podczas San Diego Comic Con 2018 powiedział, że w czasie zdjęć w opuszczonej rumuńskiej fortecy poczuł obecność nadprzyrodzonych istot. Aktorzy Demian Bichir i Taissa Farmiga brali udział w konferencji prasowej dotyczącej „Zakonnicy” w mieście Meksyk. Podczas tego wydarzenia Josh Millican zapytał aktorkę, czy miała podobne przeżycia, co reżyser filmu. 

Farmiga zaprzeczyła, ale okazało się, że poczuła obecność nadnaturalnej istoty podczas zdjęć do 3. sezonu „American Horror Story” z podtytułem „Sabat”. Aktorka wcieliła się w jedną z młodocianych czarownic imieniem Zoe. W jednym z odcinków, wraz z koleżanką próbują przywrócić do życia Kyle'a, wypowiadając łacińskie zaklęcia. 

To właśnie po zdjęciach do tej sceny doszło do dziwnego wydarzenia, którego Farmiga nie potrafi wytłumaczyć. Aktorka szczegółowo opisała je podczas konferencji. 

Dobra, więc kręciliśmy w Nowym Orleanie, który jest pełen... jest tam dużo rzeczy związanych z voodoo, duchami i duszami. Mieszkałam w starej fabryce, którą przerobiono na loftowe mieszkania. Kręciłam tę scenę z odcinak drugiego. Musiałyśmy poskładać do kupy Frankensteina - postać Evana Petera. W ogóle o tym nie myślałam. Miałyśmy ponownie wymówić zaklęcie po łacinie. Nagle Emma Roberts odwraca się do mnie w charakteryzatorni i mówi: „Czy ty... czy ty się boisz? No wiesz, czegoś... myślisz, że powinnyśmy coś wykreślić ze scenariusza?”. Ja na to: „O co ci chodzi? Nie. Znam swoje kwestie. Wszystko jest OK”. A ona: „Nie, nie, nie. Mówiłyśmy zaklęcie po łacinie”. Więc to ona mnie na to naprowadziła. Winię ją za to. 

Skończyliśmy zdjęcia, poszłam do domu. Było mniej więcej po 2 w nocy i jeszcze Vera - moja siostra, niedawno powiedziała mi, że robiła research w związku z „Obecnością”. Powiedziała mi, że koło 3 w nocy jest pora czarów. Więc przed pójściem do łóżka, byłam tym przejęta. Położyłam się do łóżka i odpadłam, ale to było jak wtedy, kiedy leżysz i nie możesz zasnąć. Byłam na skraju krainy snów i tak dalej, kiedy nagle się obudziłam. Nie otworzyłam oczu, ale wiedziałam, że nie śpię i usłyszałam, że ktoś chodzi. Wiecie, po drewnianej podłodze - słyszysz jak skrzypi. Ale pomyślałam sobie „dobra, to jakieś bzdury”.

Spałam po lewej stronie łóżka. Nagle poczułam, że coś łapie za kołdrę. Coś złapało za kołdrę i zaczęło ją ciągnąć. Podskoczyłam. Wystraszyłam się, włączyłam światło. Nic tam nie było. Niczego nie widziałam, ale nie mogłam zasnąć. Resztę nocy nie zasnęłam do rana.

Inny z obecnych na konferencji reporterów zapytał aktorkę o szczegóły. Farmiga potwierdziło, że całe zajście było nadzwyczaj realne. 

Kołdra się ruszała. To znaczy, było ciemno, więc opieram się tylko na tym, co czułam. Ale można wyczuć, że ktoś ściąga z ciebie kołdrę. I to był jedyny moment w moim życiu, kiedy doświadczyłam czegoś nadnaturalnego. Ale nie wiem, chyba nie drążyłam tematu. Za to następnej nocy spałam na dole!

Czy historia była prawdziwa, aktorka uległa silnej sugestii, a może to sprytny zabieg marketingowy? Niejednokrotnie zdarzało się, że filmowcy pracujący przy horrorach opowiadali historie o duchach spotkanych podczas realizacji filmu. Jeden z aktorów z „Obcego” utrzymuje, że  wielokrotnie spotkał w swoim życiu kosmitów na długo przed udziałem w filmie. 

„American Horror Story: Apocalypse” - kiedy premiera?

Trudno orzec, czy te doniesienia są prawdziwe. Wiadomo jednak, że Taissę Farmigę zobaczymy nie tylko w „Zakonnicy”, która trafi na ekrany kin już 7 września 2018 roku. Aktorka powróci do obsady najnowszego sezonu „American Horror Story” z podtytułem „Apocalypse”. 8. seria zadebiutuje kilka dni po „Zakonnicy”, bo emisja pierwszego odcinka serialu została zaplanowana na 12 września 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.