21.05.2018 16:26

Czy kreskówka „Ed, Edd i Eddy” doczeka się rebootu?

Internauci spekulują, że kultowa kreskówka Cartoon Network może powrócić na ekrany w odświeżonej wersji.

Czy kreskówka „Ed, Edd i Eddy” doczeka się rebootu?
foto: kadr z wideo

Wystarczy włączyć telewizor, by dojść do wniosku, że lata 90. nigdy się nie skończyły. Ostatnia dekada XX wieku jest teraz w modzie, za czym idą kolejne rebooty popularnych wówczas seriali. Także tych animowanych.

I tak, obejrzeć możemy nowe wersje między innymi „Atomówek” i „Kaczych opowieści”. Budzą one jednak mieszane uczucia widzów wychowanych na oryginałach, którym niełatwo jest się przekonać do unowocześnienia wyglądu uwielbianych bohaterów.

Być może do grona postaci po animowanym „liftingu” dołączą kolejni ulubieńcy telewidzów, pamiętających lata 90. W internecie krążą plotki o planowanym reboocie serialu „Ed, Edd i Eddy”.

„Ed, Edd n Eddy” to animowany sitcom, emitowany w latach 1999-2009 w Cartoon Network. W mediach społecznościowych pojawiły się informacje, że jego nowa wersja trafi na ekrany w 2019 roku. Grafikę, która „zapowiada” wielki powrót Edów udostępniło wiele fanpage’ów.

Niejaki Eric Lees zaprezentował natomiast posta, przedstawiającego odświeżone wersje bohaterów, przypominające kreską współczesne seriale Cartoon Network. Został udostępniony na Facebooku ponad 24 tysiące razy.

ed edd eddi

Powrót „Ed, Edd n Eddy”? Nie ma potwierdzenia

Nie ma jednak na razie żadnego oficjalnego potwierdzenia rebootu „Ed, Edd n Eddy” przez Cartoon Network. Możliwe, że krążące po sieci grafiki to fanarty bądź zwykły trolling, ale w każdej takiej plotce może kryć się ziarnko prawdy. Nowa wersja przygód Edów wciąż pozostaje jednak w sferze spekulacji fanów.

„Ed, Edd i Eddy”

Serial ppowiadał o przygodach trzech nastoletnich przyjaciół o tym samym imieniu. Osią fabuły były kolejne szalone pomysły chciwego Eddy’ego, który pragnął zdobyć pieniądze na wymarzone cukierki Łamiszczęki. Jego najlepsi kumple, silny, ale głupi jak but Ed i przemądrzały Edd (zwany dla odróżnienia Chudym Edem) starali się mu w tym pomóc, ale zwykle działania bandy Edów kończyły się zupełnym fiaskiem. Kreska i klimat serialu stworzonego przez Danny’ego Antonucciego nawiązywały do klasycznych animacji z lat 40., 50., 60. i 70.

Maciej Koprowicz
Tagi: Film Seriale Cartoon Network