30.03.2018 12:19

Czy nowy spin-off „The Walking Dead” będzie rozgrywał się w zimowych plenerach?

Czy następny serial dziejący się w uniwersum „The Walking Dead” będzie wizualnie przypominał sceny z „Gry o tron”? Jeden z twórców chce, umieścić żywe trupy w śnieżnych plenerach. 

Rick i grupa ocalałych - kadr z 15 tomu The Walking Dead
foto: kadr z 15 tomu The Walking Dead

Serial „The Walking Dead” jest na antenie stacji AMC już prawie 8 lat. Do tej pory ukazało się 8. sezonów historii ocalonych, walczących o przetrwanie pośród zombie. Od 2015 roku emitowany jest również spin-off zatytułowany „Fear the Walking Dead”, który doczekał się na razie 3 sezonów. Mimo spadku oglądalności na przestrzeni ostatnich lat, telewizyjne uniwersum „The Walking Dead” cieszy się wciąż ogromną popularnością. Nic dziwnego, że twórcy chcą wyciągnąć z serii jak najwięcej i już zapowiedzieli kolejne produkcje rozgrywające się w tym samym świecie. Słynny wśród fanów filmów o zombie Greg Nicotero, chciałby, żeby jeden z seriali był osadzony na terenie, gdzie panuje zimowy klimat.

„The Walking Dead” - śnieżny spin-off serialu?

Nicotero zaczynał swoją karierę w branży filmowej od efektów specjalnych. Pracował przy wielu produkcjach, wykonując niesamowite charakteryzacje. Najbardziej zasłużył się podczas powstawania „Nocy żywych trupów”, więc nic dziwnego, że kiedy powstawał serial „The Walking Dead”, Nicotero został zaangażowany w produkcję. Filmowiec nie tylko zajął się charakteryzacją, ale również jest współproducentem, a okazjonalnie reżyserem. W rozmowie z serwisem Fandom opowiedział o własnym pomyśle na spin-off „The Walking Dead”.

"

Jedną z rzeczy, które wyszły świetnie w komiksach, było wprowadzenie śnieżnej pogody i zimy. Napisałem nawet kilka odcinków sieciowych, w których pojawia się stado zamrożonych zombie. Mamy nadzieję, że pojawi się zupełnie nowa lokacja, na przykład śnieżny krajobraz. Bo Zamarznięte zombie są ku*ewsko zajebiste. Dopóki nie odtają, bo wtedy masz przechlapane.  "

Wygląda na to, że Nicotero jest zaangażowany w jedno z pobocznych przedsięwzięć dotyczących poszerzenia serialowego świata „The Walking Dead”. Twórcy serialu chcą, żeby kolejne odcinki powstawały przez następne kilkanaście lat. Poza tym zapowiedzieli spin-offy, które mają dziać się poza terenami USA. 

Rick Grimes w śniegu - kadr z komiksu The Walking Dead #7

Zombie na tle zimowego krajobrazu pojawiają się nie tylko w „Grze o tron”. Zjawisko, o którym wspomina Nicotero, pojawia się w komiksach bardzo często. Główni bohaterowie podczas zimniejszych dni w roku mieli z głowy żywe trupy. Umarlaki zamarzały. Dopiero kiedy robiło się ciepło, zaczynały ponownie szwendać się po niezamieszkałych terenach postapokalitpycznego świata. Może akcja jednego ze spin-offów będzie osadzona w Polsce. W końcu u nas zima trwa niekiedy pół roku...

Gdzie powinien rozgrywać się spin-off „The Walking Dead”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead Gra o tron Fox