20.03.2018 14:01

Czy powstanie 4. sezon serialu „Ash kontra martwe zło”?

Seria filmów o Ashu Williamsie, który walczy ze złymi demonami w 2015 roku dostała kontynuację w postaci serialu. Fani zastanawiają się, czy kiedykolwiek zobaczą 4. sezon produkcji STARZ. 

Ash kontra martwe zło - Bruce Campbell
foto: kadr z serialu Ash kontra martwe zło

Kiedy w 1981 roku Sam Raimi powoływał do życia horror „Martwe zło”, raczej nie podejrzewał, że film przejdzie do historii kinematografii. Z czasem powstały kolejne filmy opowiadające o Ashu Williamsie (Bruce Campbell), który za pomocą piły mechanicznej w miejscu prawej dłoni rozprawia się z hordami nieumarłych potworów. Ostatni film z serii ukazał się w 2013 roku. Na szczęście dla wszystkich fanów „Martwego zła” sieć telewizyjna STARZ postanowiła kontynuować przygody Asha w formie serialu telewizyjnego. W 2018 roku widzowie dostali 3. sezon, który nieuchronnie zbliża się do półmetka. Widzowie straszno-śmiesznych przygód głównego bohatera zastanawiają się, co dalej. 

„Ash kontra martwe zło” - 4. sezon serialu wchodzi w grę?

W związku z tym, że za kilka tygodni zakończy się 3. sezon serialu, pojawiły się informacje, że nie powstanie kolejna seria. Podobno szefowie STARZ myślą nad anulowaniem produkcji. Podczas sesji Q&A z Campbellem padło pytanie o przyszłość jego bohatera. Fani chcieli się dowiedzieć, czy w takim razie mogą liczyć na kolejny film o Williamsie. Niestety odpowiedź nie jest satysfakcjonująca.

"

Kolejny film? Nie, nie, nie. Ponieważ jeśli skasują go [serial], myślę, że pożegnamy się z Ashem.  "

Jednak nie wszystko musi być stracone. Jak ustalił portal Dread Central, 4. sezon serialu może jeszcze powrócić na antenę STARZ. Wszystko dzięki liście, która pojawiła się na serwisie Rotten Tomatoes. Znalazły się na niej skasowane seriale, które powrócą w 2018 roku. Wśród nich znajduje się „Ash kontra martwe zło”. Dziennikarze Dread Central poprosili o komentarz przedstawicieli STARZ.

"

Nie możemy potwierdzić. Nie ogłaszamy niczego, co dotyczy 4. sezonu tego serialu.  "

Lakoniczna odpowiedź daje nadzieję fanom krwawych przygód Asha, jednak ze świętowaniem lepiej wstrzymać się do czasu, aż przedstawiciele STARZ podadzą oficjalną informację dotyczącą decyzji podjętej w sprawie serialu. Na razie pozostaje cieszyć się pozostałymi odcinkami 3. sezonu. Najnowszy będzie miał premierę już 25 marca 2018 roku. 

Jak potoczą się losy serialowych bohaterów? Czy Ash Williams zginie? A może zamieszanie wokół ewentualnej kontynuacji to jedynie sprytny zabieg marketingowy? Przekonamy się niebawem. 

Czy powinien powstać 4. sezon serialu „Ash kontra martwe zło”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Horror Ash vs. Evil Dead