16.06.2020 17:15

Czy powstanie drugi sezon serialu „W głębi lasu”?

W ostatni weekend na platformie streamingowej Netflix zadebiutował drugi polski serial giganta VOD – „W głębi lasu”. Teraz Ci, którzy obejrzeli produkcję w pierwsze dni wyświetlania, zastanawiają się – czy powstanie 2. sezon?

Czy powstanie drugi sezon serialu „W głębi lasu”?
fot. materiały prasowe Netflix

„W głębi lasu” to serial, bazujący na powieści Harlana Cobena pod tym samym tytułem. Produkcja opowiada o prokuratorze z Warszawy, który boryka się z demonami przeszłości i próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczych wydarzeń feralnego obozu letniego ponad 25 lat wcześniej. Warstwa kryminalna stanowi jednak jedynie część uroku nowej produkcji, dlatego mimo rozwiązania zagadki w finałowym odcinku, wiele osób zastanawia się czy dostaniemy kontynuację.

„W głębi lasu” niczym „Stranger Things” i „Twin Peaks”? Gwiazdy nowego serialu Netfliksa przyrównują go do innych dzieł kultury
„W głębi lasu” niczym „Stranger Things” i „Twin Peaks”? Gwiazdy nowego serialu Netfliksa przyrównują go do innych dzieł kultury
Przeczytaj także „W głębi lasu” niczym „Stranger Things” i „Twin Peaks”? Gwiazdy nowego serialu Netfliksa przyrównują go do innych dzieł kultury

„W głębi lasu” – czy powstanie kontynuacja? Przeszłość pokazuje, że jest na to szansa.

Taka sytuacja nie byłaby zaskakująca. Platformy streamingowe, w tym Netflix, słyną przecież z tworzenia kontynuacji znanych dzieł, które wydawały się stworzone do formuły miniserialu. Tak było przecież z serialem Netfliksa „13 powodów” na podstawie powieści Jaya Ashera, „Opowieścią podręcznej” od Hulu, na podstawie powieści Margaret Atwood, czy 2. sezonem „Wielkich kłamstewek” od HBO, bazujących na powieści W każdym z tych przypadków pierwsze sezony bazowały na materiale źródłowym, a kolejne serie były już wytworem wyobraźni twórców.

W głebi lasu
W głebi lasu
Przeczytaj także "W głębi lasu" - Harlan Coben skomentował polski serial Netfliksa

Czy podobna sytuacja może spotkać „W głębi lasu”? 

Istnieje taka możliwość. Choć sezon kończy się rozwiązaniem głównej zagadki, pod koniec dostajemy także lekki cliffhanger, który może otworzyć drzwi do ew. kontynuacji. Czy tak się jednak stanie?

Decyzję na ten temat podejmą włodarze platformy na podstawie wyników oglądalności. Zwykle analitycy firmy sprawdzają ilość widzów po miesiącu wyświetlania go na platformie i wtedy decydują czy dać zielone światło kontynuacji. Biorąc pod uwagę, że „W głębi lasu” nie schodziło z listy 10 najchętniej oglądanych produkcji podczas weekendu, wydaje się, że znajduje się na dobrej pozycji startowej.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także "W głębi lasu" w Top 10 Netfliksa na całym świecie! Wielki sukces polskiego serialu

Czy chciał(a)byś kontynuacji serialu „W głębi lasu”?

Warto przy okazji zauważyć, że polski serial jest częścią większej umowy podpisanej między Netfliksem, a amerykańskim twórcą, Harlanem Cobenem. Na jej mocy w najbliższych latach Netflix ma stworzyć aż 14 dzieł, bazujących na twórczości bestsellerowego autora. W zeszłym roku dostaliśmy już serial „The Stranger”. Teraz „W głębi lasu”. W najbliższym czasie czeka nas więc jeszcze co najmniej 12 produkcji ze świata wyobraźni bestsellerowego autora.

Czytaj także: "W głębi lasu", czyli Harlan Coben po polsku - recenzja serialu 

Tagi: News Seriale Netflix w głębi lasu